واگذاری ۱۲۵۰۰ میلیارد تومان سهام برای تامین کسری صندوق بازنشستگان فولاد
فروردین -۱۱۸۳, ۷۷۷
سهام دو شرکت پتروشیمی واگذار شد
فروردین -۱۱۸۰, ۷۷۷

آخرین عرضه امسال خصوصی سازی در فرابورس


سهام پتروشیمی کازرون، صنایع پتروشیمی دهدشت و تولید نیروی برق سبز منجیل به عنوان آخرین عرضه های امسال دولت در فرابورس روز ۲۵ اسفند روی میز فروش قرار می گیرند.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ آخرین عرضه های امسال سازمان خصوصی سازی در فرابورس ایران در حالی با عرضه سهام سه شرکت دولتی در هفته پایانی سال ۹۴ صورت می گیرد که بر این اساس قرار است ۱۹٫۷۸ درصد سهام پتروشیمی کازرون معادل ۱۳۰میلیون و ۵۵۲ هزار و ۲۶۶ سهم به ارزش پایه هر سهم ۲۶۶۶ ریال و ارزش کل پایه ۳۴۸ میلیارد و ۵۲ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۱۵۶ ریال روز ۲۵ اسفند در فرابورس عرضه می شود.

بر اساس این گزارش؛ مبلغ سپرده شرکت در این مزایده ۱۰ میلیارد و ۴۴۱ میلیون و ۵۷۰ هزار و ۲۳۵ ریال تعیین شده است و برنده مزایده باید ۲۰درصد مبلغ پیشنهادی خود را تا ۲۰ روز کاری پرداخت کند و بقیه را به صورت قسطی در مدت ۵ سال بپردازد.

سازمان خصوصی سازی بلوک ۱۹.۸۷ درصد سهام شرکت صنایع پتروشیمی دهدشت شامل ۱۹۲ میلیون و ۶۳۸ هزار و ۲۷۵ سهم را نیز در این روز روی میز فروش فرابورس می گذارد که قیمت پایه هر سهم آن ۲۱۳۹ ریال و ارزش کل پایه ۴۱۲ میلیارد و ۵۳ میلیون و ۲۷۰ هزار و ۲۲۵ریال تعیین شده است.

مبلغ سپرده شرکت در این مزایده نیز ۱۲ میلیارد و ۳۶۱میلیون و ۵۹۸ هزار و ۱۰۷ ریال تعیین شده است و برنده مزایده باید ۲۰درصد مبلغ پیشنهادی خود را تا ۲۰ روز کاری پرداخت کند و بقیه را به صورت قسطی در مدت ۵ سال بپردازد.

این گزارش می افزاید: ۱۰۰ درصد سهام شرکت تولید نیروی برق سبز منجیل شامل ۳۰۰ میلیون سهم این شرکت هم قرار است به قیمت پایه هر سهم ۸ هزار و ۸۰۰ ریال و ارزش پایه کل ۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال در این روز روی میز فروش فرابورس برود.

همچنین، سپرده حضور در این رقابت، ۷۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال و مهلت پرداخت حصه نقدی حداکثر ۲۰ روز کاری پس از انجام معامله تعیین شده است و ۱۵ درصد ثمن معامله هم به طور نقد و بقیه در اقساط ۷ ساله با نرخ ۱۵ درصد پرداخت خواهد شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آماده سازی، واگذاری و عرضه به بخش مربوط در سایت سازمان خصوصی سازی مراجعه نمائید.Source link

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *