افخمی‌راد: امکان تجارت باپول ملی دوکشور امکان‌پذیر است
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵
بلوک ماشین سازی تبریز واگذار می شود
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵

روزانه بیش از ۵۰۰ نفر از گردشگران از موزه خصوصی بشرویه بازدید می کنند


سلیمانی رباطی مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه گفت: در ایام نوروز روزانه بیش از ۵۰۰ نفر از گردشگران از موزه خصوصی بشرویه بازدید می کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، وی افزود: موزه خصوصی بشرویه به عنوان یکی از موزه های شاخص در سال ۱۳۸۷ با همکاری بخش خصوصی در محل منزل ملاعبدالله بشرویه عالم طراز اول دوره صفویه تاسیس گردید.

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان بشرویه بیان داشت: فضای موزه یکی از نمونه های کامل از منازل ۴ ایوانه دوره صفویه بشرویه معرفی می شود که ترکیب آرایه آن(رسمی بندی های گچین) با کالبد بنا و در کنار آن طیف وسیعی از اشیاء تاریخی بر اهمیت این موزه افزوده است.

سلیمانی رباطی افزود: اقلام نگهداری شده در موزه خصوصی بشرویه شامل سکه ها، سفالینه ها، کتب و نسخ خطی، لوازم آشپزخانه ای، استحمام، روشنایی، ادوات جنگی و غیره خلاصه می شود که در دوره زمانی صدر اسلام تا معاصر را قرار می گیرند.

وی گفت: نظر به اینکه این موزه می تواند نمادی از زندگی گذشته مردم بشرویه تعبیر شود و از طرفی با توجه به قرارگیری در بافت تاریخی محله میانده و همجواری با بناهای شاخص دوران صفویه، روزانه  بیش از ۵۰۰ از مسافران نوروزی و همشهریان به بازدید از اشیاء نگهداری شده در موزه می پردازند.

 Source link

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *