برای نخستین بار تراز تجارت غیرنفتی ایران مثبت شد/ بخش صنعت رکورددار صادرات غیر نفتی/ واردات ۲۳ درصد افت کرد
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵
نظام تعرفه‌ای به ۸ طبقه کاهش یافت/ واردات در سال ۹۵ با حداقل ۵ و حداکثر ۵۵ درصد تعرفه انجام می‌شود
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵

تهیه طرح های جامع گردشگری با محوریت مجموعه فرهنگی و تاریخی قنات بلده


معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان جنوبی بر لزوم تهیه طرح های جامع گردشگری با محوریت مجموعه فرهنگی و تاریخی قنات بلده تاکید نمود

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، در راستای بازدیدهای نوروزی، نخعی نژاد معاون هماهنگی امورعمرانی استاندار خراسان جنوبی و رمضانی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی به شهرستان فردوس سفر کردند.

نخعی نژاد ضمن بازدید و بررسی عملکرد ستاد اجرایی خدمات سفر، از مجموعه قنات بلده شهرستان بازدید نمود.

اقدس کرم پور مدیر پایگاه شهر تاریخی تون، ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص تاریخچه قنات و اقدامات انجام شده جهت تهیه پرونده ثبت جهانی آن، به بیان مشکلات موجود در محدوده روستاهای باغستان علیا و سفلی و اسلامیه پرداخته و خواستار بازنگری طرح های هادی و جامع با محوریت قنات بلده شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی نیز با اشاره به لزوم برنامه ریزی جهت گردشگران خارجی و ایجاد زیرساخت های لازم، بر همسویی طرح های موجود با ثبت جهانی تاکید نمود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان نیز ضمن تاکید بر لزوم داشتن نگاه فرامنطقه ای و ملی به آثار دارای ارزش جهت ثبت جهانی، ارزش های تاریخی و معماری قنات بلده را یادآور شده و خواستار توجه بیشتر مسوولین به آن شد.

گفتنی است: مجموعه قنات بلده فردوس یکی از ۱۱ قنات تاریخی و ارزشمند کشور در پرونده زنجیره ای قنات ایرانی بوده که در شهریور ۱۳۹۴ مورد ارزیابی کارشناسان یونسکو قرار گرفته و در حال طی کردن روند لازم جهت ثبت در فهرست میراث جهانی یونسکو می باشدSource link

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *