هدفگذاری تجارت یک میلیارد دلاری تهران و کی‌یف/ مسئولان ایرانی راهی برای اوکراین باز کنند
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵
رشد ۳۰ درصدی بازدیدهای نوروزی از بندر خرمشهر
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵

رشد ۴۵ درصدی ورود مسافران نوروزی به استان کرمان


دبیر ستاد خدمات سفر استان کرمان گفت: در ورودی مسافران نوروزی به استان کرمان ۴۵ درصد و در اقامت اعم از هتل، مهمانسرا و آموزش و پرورش بیش از ۵۰ درصد رشد در نوروز ۹۵ داشتیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان”محمود وفایی” صبح امروز ۱۵ فروردین ماه در نخستین جلسه شورای اداری استان کرمان در سال جدید با ارائه گزارشی از وضعیت مسافران نوروزی به استان کران در نوروز ۹۵ اظهار کرد: صنعت گردشگری به عنوان یکی از محورها و پایه های اساسی بحث اقتصاد مقاومتی مطرح است و ما چاره ای جز جدا شدن از اقتصاد نفتی نداریم و یکی از راه ها، اقتصاد گردشگری است که ارزآور است.
وی افزود: آمارها نشان می دهد که تلاش های مدیریت استان در سال گذشته، رویکرد موثری در رونق صنعت گردشگری استان بوده و جهت گیری استان خوب بوده است.
وفایی با تاکید بر اینکه به دنبال آمار هیجانی و کاذب نبودیم و آماری که ارائه شده، با واقع بینی بوده اظهار کرد: خوشبختانه در تمامی ابعاد گردشگری در نوروز ۹۵ رشد خوبی را داشتیم به طوری که در ورودی مسافران به استان ۴۵ درصد و در اقامت اعم از هتل، مهمانسرا و آموزش و پرورش بیش از ۵۰ درصد رشد در نوروز ۹۵ داشتیم.
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان بیان کرد: خوشبختانه در بازدیدهای نوروزی نیز بیش از ۸۰ درصد رشد داشته ایم و در ورود گردشگران خارجی نوروز امسال رشد قابل ملاحظه ای شاهد بودیم.
وی افزود: باغ فتح آباد کرمان که فقط شش ماه است به مراکز گردشگری استان اضافه شده، در نوروز امسال نزدیک به ۶۰ هزار نفر بازدیدکننده داشته است.
وفایی تصریح کرد: باید مسوولان شهرستان ها با اتکاء به بخش خصوصی و مردم محلی برای مرمت و بازسازی آثار تاریخی ورود کرده و به چرخه صنعت گردشگری برگردانند.Source link

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *