افخمی‌راد: بلغارستان برای سرمایه‌گذاری به ایران بیاید/ پتروف: دولت بلغارستان از پروژه‌های مشترک‌المنافع حمایت می‌کند
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵
افتتاح مرکز تخصصی آپای دانشگاه محقق اردبیلی
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵

حدود ۳۰۰ هزار نفر امسال در استان سمنان اقامت کردند


تحقق شعار استان سمنان از معبر به مقصد؛

مدیر کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان گفت: ۲۹۶ هزار و ۵۴۸ نفر در ایام نوروز امسال در این استان اقامت کردند.
به گزارش روابط ‌عمومی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، «حسین خواجه‌بیدختی» در جلسه شواری اداری استان سمنان افزود: در نوروز سال گذشته ۲۲۷ هزار و ۸۴ نفر در استان اقامت کردند و آمار مقایسه ای بیانگر افزایش میزان اقامت مسافران در استان است.
وی با بیان اینکه میزان اقامت مسافران در کشور ۱۰ درصد افزایش یافته است، گفت: با احتساب اقامت ۳۰ هزار نفر از مسافران در زائرسراهای شاهرود، رشد اقامت مسافران در استان ۳۰ درصد می‌شود اما به دلیل احتساب نشدن میزان اقامت مسافران در زائرسراها در سال گذشته، در نتیجه رشد ۱۷ درصدی اقامت مسافران در استان منطقی و صحیح است.
دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر استان سمنان، ظرفیت اقامت در استان را ۵۰ هزار نفر شب اعلام کرد و افزود: بیشترین میزان اقامت به شهرستان شاهرود با اقامت ۱۰۲ هزار نفر اختصاص دارد.
وی گفت: بعد از شهرستان شاهرود بیشترین اقامت به دامغان با اقامت ۹۳ هزار نفر اختصاص دارد و کمترین میزان اقامت نیز متعلق به شهرستان آرادان یا سه هزار و ۵۸۵ نفر است.
بیدختی افزود: بررسی آمار بیانگر آن است که بیشترین میزان اقامت در استان به ترتیب به مدارس با ۳۵٫۸ درصد و کمپ های موقت با ۲۳٫۳۹ درصد اختصاص دارد .
وی ضریب اشغال اقامتگاه‌های رسمی استان شامل هتل‌ها، هتل آپاراتمان ها  و مهمانپذیرها را حدود ۶۰ درصد اعلام کرد و گفت: آمار نشانگر آن است که مسافران استان سمنان اقامت در مراکز ارزان قیمت را ترجیح می دهند و در این راستا برنامه استان افزایش اقامتگاههای ارزان قیمت و بوم گردی است.
حدود ۶۰۰ کیلومتر از جاده تهران- مشهد از استان سمنان عبور می‌کند و به این واسطه سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر و زائر از این مسیر عبور می‌کنند، استاندار سمنان برای افزایش میزان اقامت مسافران در استان، شعار “سمنان از معبر تا مقصد” را برای این استان برگزیده است.Source link

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *