ایرانی‌ها تجارب تولیدی و صنعتی خود را به افغانستان بیاورند/ نمایشگاه گفتمان جدید دولتمردان دو کشور است
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵
عضویت در سایت
فروردین ۱۵, ۱۳۹۵

یگان حفاظت شاکله میراث فرهنگی


یگان حفاظت نقش شاکله میراث فرهنگی را ایفا می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان؛ صبح امروز رضا علیزاده با فرمانده و کارکنان یگان حفاظت این اداره کل تشکیل جلسه داد.
در این نشست مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان با تقدیر از تلاش کارکنان یگان حفاظت این اداره کل در برقراری امنیت و صیانت از حقوق گردشگران،اظهار داشت:تلاش های شبانه روزی کارکنان این واحد موجب حفظ داشته های ارزشمند تاریخی و میراثی استان گیلان است و این واحد نقش شاکله میراث فرهنگی را ایفا می نماید.
وی با بیان اینکه ظرفیت بالا و غنای فرهنگی گیلان نقش یگان حفاظت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان را بیش از پیش آشکار می سازد، بر لزوم نگاه نافذ و ظرافت در انجام ماموریت های محوله به این واحد تاکید نمود. 
علیزاده نقش یگان حفاظت را در نگهداری از میراث فرهنگی تاریخی و طبیعی هر منطقه بسیار مهم دانست و بکارگیری همیاران و دوستداران میراث فرهنگی و همچنین تعامل با نیروی انتظامی برای برخورد با جرایم و افراد سودجو در حوزه میراث فرهنگی و صنایع دستی در سطح استان را از راهکارهای بهبود فعالیت های یگان حفاظت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان خواند.
وی حراست از بناها، محوطه ها، تپه ها و مجموعه های تاریخی، جلوگیری از حفاری های غیرمجاز و قاچاق اموال فرهنگی را از جمله وظایف یگان حفاظت از میراث فرهنگی برشمرد و افزود: آنچه که موجب سهولت در اجرای وظایف این واحد مهم و حساس می شود، تعامل و هم افزایی است که این مهم تاکنون به بهترین شکل محقق گردید.
این مسئول در پایان با اشاره به منویات مقام معظم رهبری در نامگذاری سال ۹۵ بنام “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” ضمن سپاس از تلاش بی وقفه و مدیریت بهینه در صرف بودجه توسط کارکنان یگان حفاظت میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان ، از آنان خواست تا در اقدام و عمل پویاتر عمل نمایند.

تعداد مشاهده خبر: (۳۱)

گروه خبر: استانها

کد خبر: ۱۰۸۵۳۳Source link

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *