لزوم استفاده از راهنمایان گردشگری در تمام تأسیسات گردشگری آذربایجان‌ شرقی در راستای «تبریز۲۰۱۸» – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
یکپارچه شدن انبارهای گمرک و وزارت صنعت، معدن و تجارت – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶

خط چهار کارگاه احیای شرکت آلومینیوم ایران به بهره برداری رسید – مجله خبری اقتصاد پیشرو


خط چهار کارگاه احیای شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) روز یکشنبه با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، استاندار و جمعی از مسئولان اجرایی به بهره برداری رسید.

  خط چهار کارگاه احیای شرکت آلومینیوم ایران به بهره برداری رسید

به گزارش شاتا، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در این آیین بهره برداری از این طرح صنعتی گفت: آلومینیم از صنایع استراتژیک کشور است که حمایت و تقویت هدفمند آن بر پایه حفظ منابع زیست محیطی باید در اولویت تصمیمات ملی و منطقه ای باشد.

آیت الله قربانعلی دری افزود: صنعت آلومینیم در اراک در سال های قبل با فرسودگی فناوری و مشکلات زیست محیطی دست و پنجه نرم کرده که در دولت تدبیر و امید با توجه به اینکه حفظ و احیای محیط زیست اولویت اساسی بود، این خط تولید نوسازی شد و در مدار قرار گرفت.

وی گفت: صنعت آلومینیم در اراک سرفصل خوشه بزرگی از صنایع زیردستی در تولید قطعات هواپیماها، خودروها، در و پنجره، صنعت کشتی سازی و ده ها محصول دیگر است که حمایت اثربخش از آن ایران را در حوزه رونق تولید برجسته می کند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در بخشی از سخنانش اظهار کرد: حل چالش ها ،توسعه صنایع و ساماندهی واحدهای صنعتی که بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی به بخش خصوصی واگذار شده از وظایف جدی دولت دوازدهم در مقوله اقتصاد است و استان مرکزی که یکی از کانون های مهم در صنعت کشور محسوب می شود باید در این بخش به صورت ویژه دیده شود.

آیت الله دری نجف آبادی توضیح داد: واحدهای مادرتخصصی و بزرگی چون هپکو، آذرآب و ماشین سازی اراک در گذشته نه چندان دور ازصنایع مهم دردستیابی به تولید ناخالص ملی و ارتقای نرخ بهره وری در کشور بودند که امروز به دلیل واگذاری های نامناسب و برخی سیاست های قبل حتی شرایط پرداخت دستمزد کارکنان خود را نیز ندارند و برای رونق مجدد آن ها باید تمامی ظرفیت های موثر کشور دست به دست هم دهند.

امام جمعه اراک اضافه کرد: سابقه کشور چین در تولید آلومینیوم به ۲۰ سال هم نمی رسد اما، سالانه بیش از ۳۲ میلیون تن آلومینیوم در این کشور تولید و به کشورهای مختلف جهان صادر می شود و ایران با سبقه نیم قرن هنوز تولید سالانه حدود یک میلیون تن دارد و علت این روند کند در پیشرفت باید با دقت ارزیابی شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی در ادامه سخنان خود گفت: شرکت آلومینیم در سال های قبل تخلفاتی در حوزه وکالت ۲۴ میلیاردی داشته که دادگستری استان باید رسیدگی به این پرونده را با اولویت و جدیت در دستورکار قرار دهد و برابر قانون با خاطیان برخورد شود.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: دولت دوازدهم برخاسته از رای و خواست مردم و مورد تایید مقامات نظام است و باید با بهره گیری از نیروهای کارآمد، کمبودهای کشور را در تمام زمینه ها فهرست بندی کرده و بر اساس اولویت نسبت حل مشکلات گام بردارد.

وی ادامه داد: دولت دوازدهم باید پنج تا ۱۰ هدف اقتصادی، فرهنگی، بین المللی و اجتماعی حساس و کلیدی را برای خود تعریف کند و ظرفیت های موجود کشور را برای تحقق این اهداف خاص به کار گیرد و از انجام کارهای متفرقه و حاشیه ای پرهیز کند.

 مطلب خط چهار کارگاه احیای شرکت آلومینیوم ایران به بهره برداری رسید برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend