از دریاچه ارواح تا سرزمین سیاه‎ > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
شریعتمداری را گزینه مناسبی برای تصدی منصب وزارت صنعت، معدن و تجارت می دانیم – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی مدیران روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور خبرداد: بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران : – مجله خبری اقتصاد پیشرومدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شرکت شهرک های صنعتی ایران در گردهمایی مدیران روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور با اشاره به بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران اظهارداشت: وجود ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب شده، ۷۸۰ شهرک و ناحیه صنعتی درحال بهره برداری، ۲۴۰ شرکت خدماتی، ۹ منطقه ویژه اقتصادی، ۳۸۸ خوشه صنعتی و بیش از ۸۰ هزار واحد صنعتی کوچک در شهرک ها و نواحی صنعتی نشان دهنده اهمیت موضوع صنایع کوچک و محدوده وظایف مدیران روابط عمومی و سایر مسئولان سازمان صنایع کوچک است.


به گزارش روابط عمومی، مهندس یزدانی در این گردهمایی با اشاره به گفته رییس جمهوری مبنی بر اینکه فضای رسانه، فضای ثانیه ها است، اظهار کرد: سازمان صنایع کوچک انباشتی از موضوعات است و اهمیت دادن به موضوع رسانه، وظیفه مدیران روابط عمومی است. اگر به این موضوع توجه نداشته باشید در توسعه صنعتی کشور اتفاقی نمی افتد.


وی خاطرنشان کرد: ۹۶ درصد صنایع کوچک کشور در شهرک های صنعتی مستقر شده است و به همین منظور ادغام شهرک ها و سازمان صنایع کوچک از سال ۸۴ بر اساس قانون انجام شد.


مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تصریح کرد: کره جنوبی چهارمین قدرت اقتصادی آسیا و یازدهمین قدرت اقتصادی دنیا است که بیش از ۹۹ درصد صنایع آن کوچک و متوسط است و بیش از ۵۵ درصد ارزش تولیدات صنعتی آن در صنایع کوچک است اما در ایران حدود ۱۷ درصد از تولیدات صنعتی را صنایع کوچک برعهده دارند همچنین بیش از ۸۸ درصد اشتغال کشور کره جنوبی در صنایع کوچک است. بنابراین موضوع راه اندازی واحدهای راکد یکی از مباحث مهم در صنایع کوچک و متوسط است.


مهندس یزدانی با اشاره به اینکه ۵۸ درصد تعطیلی واحدها در شهرک های صنعتی مربوط به دولت قبل بوده است، ادامه داد: تهیه گزارشی از تعداد واحدهای صنعتی تعطیلی که احیا می شود بر عهده مدیران روابط عمومی است همچنین تهیه گزارش از برگزاری دوره های آموزشی برای ۴۰ هزار نفر در برنامه هر سال و نیز آموزش ۱۰۰ هزار نفر بر اساس تفاهمنامه با سازمان فنی و حرفه ای بر عهده مدیران روابط عمومی است که باید مستندسازی شود.


معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بیش از هزار و ۲۰۰  واحد  کوچک صادراتی در شهرک ها و نواحی صنعتی وجود دارد و برای نخستین بار تفاهم نامه تامین مالی از طریق فرابورس در سازمان صنایع کوچک انجام شد که باید اطلاع رسانی شود. تا کنون ۵۵ شرکت معرفی شده و ۱۰ درصد آن ها پذیرش شده اند.


مهندس یزدانی افزود: بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران یکی از کارهای بزرگ در راستای حمایت از صنایع کوچک و متوسط است که از سوی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران انجام شد.


وی با اشاره به پرهیز از جناح گرایی و رفتار حزبی در تعامل با رسانه ها، بیان کرد: موضوع اچ اس ای یکی از چالش های اصلی در صنایع کوچک است که باید به آن پرداخته شود. پاسخگویی در حداقل زمان با استدلال و منطق باید در راس امور باشد.


مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران تاکید کرد: باید از سرمایه گذاران در شهرک ها و نواحی صنعتی صیانت شود. زنان کارآفرین، جوانان مبتکر باید به عنوان حفظ سرمایه اجتماعی در شهرک ها و نواحی صنعتی حمایت شوند.


 مطلب معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی مدیران روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور خبرداد: بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران : برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend