معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گردهمایی مدیران روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی سراسر کشور خبرداد: بخشش ۳۶۰ میلیارد از ۴۰۰ میلیارد تومان بدهی صنعتگران : – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶
ماجرای «نویز» در جلسه دفاعیه نامزدهای شهرداری – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۱, ۱۳۹۶

شریعتمداری را گزینه مناسبی برای تصدی منصب وزارت صنعت، معدن و تجارت می دانیم – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین محمد شریعتمداری را گزینه مناسبی برای تصدی منصب وزارت صنعت، معدن و تجارت دانست و گفت: شریعتمداری استراتژی توسعه صنعتی کشور را در اولویت کاری خود قرار دهد.

شریعتمداری را گزینه مناسبی برای تصدی منصب وزارت صنعت، معدن و تجارت می دانیم

به گزارش شاتا، علی محمد زمانی درباره انتظارات استان متبوع خود از وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت در بخش صنعت و معدن گفت: وزیر پیشنهادی صنعت و معدن و تجارت را در مجموع فردی مثبت تلقی می‌کنم که دارای سوابق خوبی است و اشراف کامل در بخش صنعت و معدن دارد، از این جهت گزینه مناسبی برای این سمت هست.

وی افزود: با این حال باید موضوع مهمی در اولویت کاری ایشان قرار بگیرد، آن هم مربوط به راهبرد توسعه صنعتی است. به این معنی که درحال‌حاضر استراتژی مشخصی در بخش توسعه صنعتی نداریم. به عبارتی فاقد راهبرد میان مدت، کوتاه مدت و بلندمدت برای توسعه صنعتی هستیم. از این رو این موضوع باید در اولویت کاری ایشان قرار بگیرد. این مسأله از آن جهت حایز اهمیت است که افرادی که می‌خواهند سرمایه‌گذاری کنند باید بدانند که سمت و سوی صنعتی به کدام جهت است.

 زمانی یادآور شد: طی سالهای تحریم کشور دچار مشکلات بسیاری شد. از این جهت نتوانسته‌ایم مطابق با پیشرفت‌های روز کشور‌های دنیا حرکت کنیم. از این رو باید توجه کنیم که با ورود فناوری و تمرکز بر حمایت از نوسازی صنایع باید بتوانیم که صنایع خود را مطابق با پیشرفت‌های روز دنیا جهت دهیم. 

 وی با تاکید بر حضور بخش خصوصی در عرصه اقتصادی و صنعتی کشور نیز گفت: تشکل‌های بخش خصوصی همواره می‌توانند کمک‌کننده خوبی برای دستگاه وزارت صنعت، معدن و تجارت باشند. از این رو باید حمایت از بخش خصوصی و تشکل‌های بخش خصوصی در دستور کار قرار گیرد. 

 زمانی با اشاره به محور بازرگانی در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: توجه جدی به موضوع واردات از مواردی است که باید در دستور کار این وزارتخانه قرار گیرد. به این معنی که واردات به نحوی باید باشد که مواد اولیه تولید داخلی از تامین کند نه اینکه به تولید نهایی داخلی کشور ضربه بزند و از جهت توان تولید به منجر به تعطیلی کارخانجات شود. از این رو مدیریت واردات موضوع مهمی است که می‌تواند از واردات بی‌رویه و بدون حساب وکتاب جلوگیری کند. به علاوه اینکه باید جلوی قاچاق کالا گرفته شود تا در نهایت از تولید داخلی حمایت شود. 

رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان قزوین با اشاره به اهمیت اشتغالزایی در کشور گفت: اشتغال بزرگترین چالش و نگرانی نظام است که مرتفع کردن آن ارتباط مستقیمی به حمایت از تولید داخلی دارد. هر چقدر مانع تولید وکارخانجات برداشته شود می‌توان به از بین بردن بیکاری بیشتر خوش بین بود. بدیهی است که تشکل‌های بخش خصوصی در این زمینه می‌توانند یاریگر بخش دولتی باشند. 

 وی با تاکید بر اصل رقابت‌پذیری گفت: باید برنامه‌ریزی صادراتی برای محصولات داخلی پی ریزی شود تا تولیدکنندگان توان رقابت و صادرات داشته باشند. 

 زمانی گفت: برنامه‌های صنعتی دولت یازدهم در بخش صنعت و معدن شایسته بود و رد شرایطی که با رکود مواجه بودیم توانست بسیاری از واحدهای صنعتی و را احیا کند.امید است که این برنامه‌ها در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد. همچنین شورای گفت‌وگو مفید بوده و بهتر است در دولت جدید نیز باشد. در کنار آن ستادهای اقتصادی مقاومتی یکی از اهرم‌های خوب اقتصادی است که بهتر است در انها از بخش خصوصی نیز دعوت شود. 

استان قزوین یکی از ۳۱ استان ایران است و در بخش شمال غربی این کشور واقع شده‌است. این استان با دارا بودن تنها ۱ درصد از مساحت کشور نزدیک به ۵ درصد در اقتصاد و تولیدات ایران نقش دارد. مساحت این استان حدود ۱۵٬۸۲۰ کیلومتر مربع است و با استان‌های مازندران، گیلان، همدان، زنجان، مرکزی و البرز همسایه‌است.مطلب شریعتمداری را گزینه مناسبی برای تصدی منصب وزارت صنعت، معدن و تجارت می دانیم برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend