اهتمام وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به افزایش صادرات غیرنفتی قابل تقدیر است – مجله خبری اقتصاد پیشرو

الحاق شورای مناطق آزاد به وزارت اقتصاد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
«نواحی صنایع‌دستی» با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی احداث می‌شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶


نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی با قابل تقدیر دانستن اهتمام وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به افزایش صادرات غیرنفتی، گفت: برنامه ریزی برای ۱۳۰ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی و بیش از ۸۴ میلیارد دلار صادرات صنعتی و معدنی تا سال ۱۴۰۰ از نکات قابل توجه برنامه پیشنهادی وزیر جدید صنعت، معدن و تجارت است.

اهتمام وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به افزایش صادرات غیرنفتی  قابل تقدیر است

به گزارش شاتا،  محمد عزیزی  با اشاره به بازشدن فضای تبادل و تعامل با بازارهای جهانی در دوران پسابرجام، اظهار کرد: پس از برجام مسیر هموارتری برای استمرار رونق و دستیابی به نرخ رشد اقتصادی بالا فراهم شد و رفع تحریم‌ها توانست در فعال‌سازی و ایجاد تحرک در اقتصاد کشور تاثیر گذار واقع شود که وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت نیز فرصت‌های پیش رو برنامه پیشنهادی خود را با در نظر گرفتن اسناد بالادستی و سیاست‌های کلان اقتصاد مقاومتی و تدوین کرده است.

 

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس شورای اسلامی افزایش جذب سرمایه‌گذاری خارجی، پیوستن به زنجیره ارزش جهانی صادرات محور و الحاق به سازمان جهانی تجارت را به عنوان بخشی از اهداف کلی این برنامه پیشنهادی معرفی کرد و گفت: طبق این برنامه در سال ۱۴۰۰ باید سرانه صادرات غیر نفتی (کالا و خدمات) به رقم یک هزار و ۴۵۰ دلار افزایش پیدا کند. این شاخص در سال ۹۵ حدود ۷۰۰ دلار بود و طبق پیش بینی‌ها در سال ۹۶ باید به ۸۷۰ دلار برسد. همچنین رسیدن به مبلغ ۱۳۰ میلیارد دلار در زمینه صادرات غیر نفتی (کالا و خدمات) و بیش از ۸۴ میلیارد دلار صادرات صنعتی و معدنی تا سال ۱۴۰۰ در این برنامه پیش بینی شده است.

عزیزی با اشاره به اینکه کشور ما در سال ۹۵ حدود ۰٫۳۵ سهم ارزش افزوده صنعتی در جهان را داشت، گفت:  بر اساس برنامه پیشنهادی وزیر جدید این رقم در سال ۱۴۰۰ باید ۰٫۴۵ ارتقا یابد.

 مطلب اهتمام وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت به افزایش صادرات غیرنفتی قابل تقدیر است برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *