تشریح نحوه تامین مالی واحد های صنایع کوچک استان فارس از طریق فرابورس در نخستین دوره آموزشی “الزامات پذیرش و فرایند آن در فرابورس” در شهرک بزرگ صنعتی شیراز : – مجله خبری اقتصاد پیشرو

«نواحی صنایع‌دستی» با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی احداث می‌شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
شریعتمداری نیروی کهنه کار صنعت، معدن و تجارت است – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶دوره آموزشی مدیران واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی فارس با عنوان الزامات “پذیرش و فرایند آن در فرابورس” در شهرک بزرگ صنعتی شیراز برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان فارس، معاون پذیرش فرابورس در این جلسه با اشاره به تفاهم نامه سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با سازمان فرابورس گفت: تامین مالی صنایع کوچک از طریق پذیرش در بازار فرابورس، استفاده از بازار شرکت های کوچک و متوسط فرابورس به منظور پذیرش واحد های صنعتی تحت پوشش سازمان، زمینه سازی و کمک به تجاری سازی فن آوری ها در شرکت های تحت پوشش سازمان از طریق بازار دارایی فکری فرابورس از جمله اهداف این تفاهم نامه است.


سید مهدی علم‌الهدی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل پذیرش شرکت‌های کوچک و متوسط در فرابورس ایران موسوم به SME، از ارائه درخواست تعدادی از صنایع کوچک و متوسط برای پذیرش در این بازار جدید و تعیین هیات پذیرش برای بررسی برخی پرونده‌ها خبرداد و گفت: از عوامل موثر در پذیرش شرکت‌ها در بازار SME، وجود چشم‌انداز روشن از سودآوری فعالیت‌های شرکت است که کارشناسان هنگام بررسی اطلاعات دریافتی از شرکت‌ها این مساله را مورد توجه قرار می‌دهند.


علم‌الهدی مسئله تامین مالی پایدار این نوع شرکت ها از درگاه بازار سرمایه را مهمترین دلیل راه‌اندازی این بازار در شرایط عدم تخصیص کارای منابع بانکی به بنگاه‌های اقتصادی کوچک مقیاس عنوان کرد و گفت: با ورود این شرکت‌ها به فرابورس، امکان تامین مالی و جذب نقدینگی برای آنها به‌خوبی فراهم است.


معاون صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی فارس نیز در این جلسه با اشاره به سهم بیش از ۹۵درصدی صنایع کوچک و متوسط از کل صنایع موجود در استان فارس گفت: تقویت و حمایت از صنایع کوچک به عنوان مهمترین اولویت این شرکت در زمینه تحقق اقتصادی است.


وی با بیان اینکه یکی از مهمترین مشکلات صنایع کوچک، نحوه تامین منابع مالی است به نقش بازار سرمایه در تامین منابع مالی واحدهای صنعتی کوچک اشاره کرد و گفت: با حمایت های سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران، رایزنی و تفاهم نامه با شرکت فرابورس برای تسهیل و تسریع پذیرش واحدهای صنعتی کوچک در بازار فرابورس صورت گرفته و بسترهای لازم برای حضور صنعتگران در این بازار فراهم شده است.


معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی فارس با تشریح برخی اقدامات حمایتی شرکت شهرک های صنعتی فارس در زمینه تقویت و حمایت از واحدهای صنعتی کوچک خاطرنشان کرد: این شرکت با پرداخت هزینه های  آموزش مدیریتی و مهارتی، ‌جذب سرمایه گذار خارجی،‌ پرداخت بخشی از هزینه های انتقال تکنولوژی به کمک مشاورین صنعتی و نیز خدمات حمایتی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در تامین کسری وثایق موردنیاز صنایع در نظام بانکی گام های موثری در زمینه ارائه خدمات به واحد های صنعتی برداشته است.


 


 مطلب تشریح نحوه تامین مالی واحد های صنایع کوچک استان فارس از طریق فرابورس در نخستین دوره آموزشی “الزامات پذیرش و فرایند آن در فرابورس” در شهرک بزرگ صنعتی شیراز : برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *