برگزاری تور رسانه ای شهرک های صنعتی استان فارس : – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
نمایندگان مردم سکان یکی از مهمترین بخش‌های دولت را با رأی بالا به “شریعتمداری” می سپارند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶

بهره مندی ۱۵۴ واحد تولیدی استان خوزستان از تسهیلات رونق تولید – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان در چهاردهمین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت : از سال ۹۵ تاکنون ۱۵۴ واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات شده اند.

به گزارش شاتا حسن زاده رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان ضمن ارائه گزارشی از وضعیت اجرای طرح رونق تولید از سال ۹۵ تاکنون اظهار کرد: در این مدت ۱۵۴ واحد تولیدی موفق به دریافت تسهیلات گردیده اند که ارزش آن ۲۱۹۶۱۶۶ میلیون ریال میباشد. حسن زاده افزود: تعداد ۱۲۵ واحد نیز موفق به اخذ سرمایه در گردش به مبلغ ۱۷۸۵۸۳۰ میلیون ریال و همچنین ۲۹ طرح نیز موفق به اخذ مبلغ ۴۱۰۳۳۶ میلیون ریال گردیده اند.

وی همچنین گزارشی از اجرای دستورالعمل نظارت بر رونق تولید، عدم اعطای تسهیلات به واحدها و درج آن در سامانه ،اعطای تسهیلات ثابت بجای سرمایه در گردش ارائه نمود.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان اعلام نمود:  علیرغم تلاش های مثبت بعمل آمده متاسفانه صنایع کوچک و متوسط کمتر از این خدمات بهره مند گردیدند و لازم است همه در مسیر کمک به این نوع صنایع گام برداریم. اگر چه ما در سال گذشته حدقل سه چهارم اهداف تعیین شده را اجرایی نمودیم و حدود ۳۰۰ میلیارد تومان تسهیلات توزیع کردیم ولی باید از فرصت بعمل آمده جهت رونق بیشتر صنایع مذکور استفاده نمائیم.

گفتنی است در این جلسه مقرر گردید : با توجه به تاکید و دستور استاندار و برنامه های دولت جهت ایجاد رونق تولید، کلیه دستگاههای خدمات رسانی استان خصوصاً آب، گاز ، برق ، تامین اجتماعی ، امور مالیاتی ، شهرداریها و … بدون هماهنگی و اخذ مجوز کارگروه از قطع خدمات به واحدهای تولیدی خودداری نمایند. همچنین دستورالعمل جدید تامین مالی بنگاههای تولیدی صنعتی و معدنی کوچک و متوسط و طرح های بالای ۶۰% پیشرفت در سال ۹۶ مطرح و مقرر گردید در سالجاری نیز کلیه دستگاههای اجرایی، بانکها در اجرای دستورالعمل فوق الذکر اهتمام ویژه ای بعمل آورند.

 مطلب بهره مندی ۱۵۴ واحد تولیدی استان خوزستان از تسهیلات رونق تولید برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend