پایان مرمت ۱۴ بنای تاریخی در شهرستان خواف خراسان رضوی > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
در دولت یازدهم، واگذاریها به بخش خصوصی واقعی رشد یافت و خصوصی سازی شتاب گرفت – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶

سند راهبری خوشه کفش هیدج به تصویب رسید : – مجله خبری اقتصاد پیشرومعاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان گفت: سند راهبری سال اول خوشه کفش هیدج در شورای راهبری خوشه به تصویب رسید.


به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان زنجان،  ایرج احمدی در اولین جلسه شورای راهبری خوشه فرش دستباف زنجان با اشاره به پتانسیل موجود در حوزه کفش و قدمت این هنر در شهرستان هیدج گفت: بیش از یک هزار نفر در این شهرستان به صورت مستقیم در این حرفه مشغول به کار هستند.


وی با اشاره به اهمیت برند در جامعه امروزی اظهار داشت: با توجه به اینکه تولید کفش در هیدج بیش از ۴۰ سال قدمت دارد ولی متاسفانه برند واحدی برای آن وجود ندارد و در برخی موارد کفش های تولید شده در این شهرستان با برندهای سایر استان ها به فروش می رسد.


احمدی با تاکید بر اینکه محصولات تولیدی در این شهرستان عمدتا کفش های بچه گانه، تابستانی، زنانه و ورزشی می باشد  گفت: در شهرستان هیدج ۱۴۰ واحد تولید کفش فعالیت دارند که تنها ۲ واحد آن به صورت صنعتی اداره می‌شوند.


احمدی اظهار امیدواری کرد: با توسعه خوشه های کفش در کشور و به ویژه استان زنجان شاهد حل مشکلات و رفع تنگناهای این صنعت بومی و اصیل در کشور باشیم.


همچنین در ادامه جلسه عامل توسعه خوشه کفش هیدج به اتفاق ناظر توسعه و مشاور خوشه ضمن ارائه گزارش عملکرد ۵ ماهه خود، برنامه های پیشنهادی خود را برای عمل در سال اول اعلام کردند که با تغییرات لازم به تصویب رسید.


حمید ذوالقدر خواستار حمایت دست اندرکاران خوشه و مسئولان مربوطه مبنی بر حمایت و مشارکت خود از برنامه های خوشه کفش هیدج شد.


شایان ذکر است سند برنامه عمل پس از تایید شورای راهبری جهت تصویب نهایی به معاونت صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ارسال و پس از تایید عملیاتی خواهد شد.


 


 مطلب سند راهبری خوشه کفش هیدج به تصویب رسید : برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend