اولین دوره آموزشی اخلاق حرفه ای در صنعت فرش دستباف در کرمان برگزار می شود : – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶
موافقت با ساخت ۴ سازه دریایی در سواحل شمال و جنوب کشور – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مرداد ۲۲, ۱۳۹۶

حضور هیات تجاری عمان در جاسک – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان اظهارکرد: در ۴ ماه امسال ۱۴ هزار و ۴۸۸ تن کالای غیرنفتی به عمان صادرشده است که نسبت به مدت مشابه ۱۱۱ درصد افزایش داشته و ارزش این صادرات به میزان ۳ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۲۶۵ دلار بوده است.

حضور هیات تجاری عمان در جاسک

به گزارش شاتا ، خلیل قاسمی در آیین استقبال از هیات عمانی گفت: هیات تجاری کشور عمان برای شرکت در همایش تجارت و سرمایه‌گذاری هرمزگان و عمان وارد بندر جاسک شده است و معرفی ظرفیت ها و توانمندی های کشاورزی ، صنایع تبدیلی و شیلاتی هرمزگان و ۳۱ استان کشور از محورهای این همایش است.

وی ادامه داد: هیات عمانی برای سرمایه گذاری در بخش های کشاورزی، شیلات، صنایع دستی و مواد غذایی ابراز تمایل کرده است.

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، کشور عمان در کنار روابط خوب سیاسی با ایران از جمله بازارهای هدف تجار هرمزگانی است که فاصله نزدیک و کاهش هزینه های حمل و نقل از مزیت های ارتباط تجاری دو کشور است.

وی یادآور شد؛ اشتراکات فرهنگی و مذهبی، علاقمندی مردم عمان به تولیدات ایران و تجربه موفق بازرگانان هرمزگان در کشور عمان، اهمیت حضور تجار این استان در بازار عمان را بیشتر کرده است.

در سه سال گذشته روابط سیاسی و اقتصادی هرمزگان و عمان تقویت شده و در این راستا از شانزدهم مرداد پرواز مستقیم بندرعباس به مسقط برقرار شده است.

قاسمی افزود: ارسال مستقیم محصولات کشاورزی و بدون واسطه به عمان، تاکید بر مشخص شدن ارقام و انتظارات طرف عمانی از محصولات کشاورزی هرمزگان، تسهیل ثبت دفاتر تجاری در عمان برای ارسال محصولات غذایی به عمان، از نتایج سفر یک روزه هیات عمانی به جاسک بود.

وی اظهار داشت: تاکید فعالان بخش کشاورزی عمان بر عاری بودن محصول از سموم و آفات و رعایت استانداردهای صادرات محصولات کشاورزی از مهمترین مسائل مطرح شده در نشست سرمایه گذاری فعالان بخش کشاورزی هرمزگانی با هیات عمانی بود.

در ادامه ذوالقدر نماینده حوزه شرق هرمزگان در مجلس در این همایش گفت:ما در صدد تعامل با دنیا هستیم و کشورهای عربی و عمان جایگاه ویژه ای در این تعامل دارند.

همچنین فرماندار شهرستان جاسک گفت: در برنامه ششم توسعه ،اقتصاد دریا محور و توسعه سواحل مکران با محوریت جاسک اهمیت بسزایی دارد.

احمدی افزود:روابط عمان با ایران دیرینه و تاریخی بوده و نزدیکی فرهنگی می تواند نقش مهمی در استحکام روابط اقتصادی داشته باشد.

وی گفت: مسیر کوتاه دریای بین جاسک و عمان می تواند خطر سرمایه گذاری را کاهش دهد.

در پایان این همایش از سه نفر از فعالان اقتصادی عمان تقدیرشد.

شایان ذکر است هئیت ۳۵ نفره از تاجران و فعالان اقتصادی عمان پس از ورود به شهرستان جاسک از نمایشگاه توانمندی های تولیدی و کشاورزی ایران در ۲۱ غرفه در جاسک بازدید کردند.

 مطلب حضور هیات تجاری عمان در جاسک برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Send this to a friend