حضور کارکنان شرکت شهرکهای صنعتی استان یزد در راهپیمایی روز جهانی قدس : – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۳, ۱۳۹۶
مدیرکل توسعه منابع انسانی و پشتیبانی:طراحی نظام شایستگی مدیران و سیستم جامع امور اداری – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۳, ۱۳۹۶

تولید سالانه بیش از۷٫۴ میلیون تن سیمان دراستان فارس/ لزوم توجه به رفع مشکلات این صنعت در کشور – مجله خبری اقتصاد پیشرو


تولید سالانه بیش از7.4 میلیون تن سیمان دراستان فارس/ لزوم توجه به رفع مشکلات این صنعت در کشور

رییس سازمان صنعت ،‌معدن و تجارت استان فارس گفت : کارخانه های سیمان استان فارس با تولید سالانه بیش از ۷٫۴ میلیون تن سیمان، نقش بسزایی در توسعه اقتصادی و اشتغال پایدار استان ایفا می کنند.

به گزارش شاتا علی همتی افزود : شرکت های سیمان فارس، فارس نو ، لارستان ، فیروزآباد، داراب، لامرد، نی ریز (خاکستری وسفید )،آباده و قیر وکارزین ۱۰ کارخانه فعال سیمان استان فارس هستند که علاوه بر رفع بخش مهمی از نیاز داخلی، محصولاتشان به بازارهای خارجی نیز صادر می شود.

وی افزود : ظرفیت روزانه تولید سیمان خاکستری در استان فارس ۲۲۰۰۰ تن است و در سال گذشته ۸۹۳ هزار تن به ارزش ۲۸ میلیون دلار از این محصول تولیدی به کشورهای قطر،امارات،عمان،افغانستان،بنگلادش،هند،کویت،عراق و کشور های آفریقایی از جمله کنیا،سومالی و سایر کشورها صادر شد.

همتی با بیان اینکه استان فارس دومین استان تولید کننده سیمان در کشور است افزود : این واحدها برای ۲۹۰۰ نفر به صورت مستقیم و حدود ۷۰۰۰ نفر به صورت غیر مستقیم اشتغال فراهم کرده است.

وی اظهار داشت : کارخانه های سیمان در استان فارس انواع سیمان سفید و خاکستری تیپ های مختلف را تولید می کند و با توجه به اینکه کارشناسان، از صنعت سیمان به عنوان یکی از شاخص های توسعه یافتگی یاد می کنند، توجه به رفع مشکلات این صنعت و رونق ساخت وسازوکارهای عمرانی بیشتر می تواند در توسعه هر چه بیشتر کشور نقش بسزایی داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت ، معدن وتجارت استان فارس یادآور شد : تعداد ۱۱۸ کارخانه سیمان با تولید ۲۴ نوع سیمان در کشور فعالیت می کنند و در این کارخانه ها سالانه ۹۰ تا ۹۶ میلیون تن سیمان تولید می شود.مطلب تولید سالانه بیش از۷٫۴ میلیون تن سیمان دراستان فارس/ لزوم توجه به رفع مشکلات این صنعت در کشور برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *