مبادلات مرزی کردستان از ۳ میلیارد و ۱۳۰ میلیون دلار گذشت – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۴, ۱۳۹۶
بی‌نیازی کشور از واردات چوب «ترمو» – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۴, ۱۳۹۶

تاکید معاون وزیر راه بر توسعه حمل و نقل ریلی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
محمد راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه حمل و نقل بندری – ریلی مبتنی بر منافع ملی و هدف مهم سازمان بنادر و دریانوردی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی سی و یکمین جلسه اتاق فکر سازمان بنادر و دریانوردی، با حضور مهندس راستاد معاون وزیر راه و شهرسازی و معاونین و مدیران کل سازمان بنادر و دریانوردی و شرکت راه آهن و سایر اعضای اتاق فکر برگزار شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در این جلسه ضمن تسلیت حادثه زلزله کرمانشاه و طلب آمرزش و صبر گفت: لازم است بخش های مختلف برای تامین نیازهای مناطق زلزله زده، امکاناتشان را بسیج کنند و برنامه ریزی لازم برای این اقدام صورت گیرد.

وی در ادامه ضمن تشکر از اعضای اتاق فکر، در خصوص اتصال بنادر و راه آهن گفت: هدف بلند ما در بخش حمل و نقل کشور، افزایش سهم حمل و نقل ریلی از بنادر است و این مساله بسیار مهمی است که با منافع ملی گره خورده است.

محمد راستاد اظهار کرد: باید توجه کنیم که آمارها ما را از واقعیات غافل نکند. اگر صرفا به آمار میزان حمل و نقل ریلی از بنادر در ۶ ماهه اول سال ۹۶ نگاه کنیم افزایش ۲۶ درصدی را ملاحظه می کنیم اما وقتی در نسبت با کل حجم بار می سنجیم مشخص است که سهم راه آهن کاهش یافته است.

وی ادامه داد: برای اصلاح وضع موجود و ارتقا سهم ریل نیاز به برنامه کوتاه مدت و بلند مدت داریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ما اخیرا ساختار تشکیلاتی برای حمل و نقل ریلی پیش بینی کرده ایم تا به صورت منسجم تر و متمرکزتر به این مساله پرداخته شود.

وی در پایان در خصوص حمل مستقیم بار از کشتی به ریل افزود: در اغلب ترمینال های کانتینری جهان این حمل به صورت مستقیم اتفاق نمی افتد و این شیوه برای برخی موارد با حجم های پایین می تواند مناسب باشد.

در این جلسه اعضا نظراتشان را در خصوص وضعیت فعلی حمل و نقل بندری – ریلی مطرح کردند و علل سهم اندک راه آهن تحلیل و بررسی شد.مطلب تاکید معاون وزیر راه بر توسعه حمل و نقل ریلی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *