ثبت موقعیت جغرافیایی تمامی شهرک ها و نواحی صنعتی استان بوشهر در نقشه گوگل : – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۴, ۱۳۹۶
اولین فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی در بندرلنگه معارفه شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۴, ۱۳۹۶

افزایش ۴۸ درصدی صادرات پوشاک در ۷ ماهه امسال/ رشد ۲۵ درصدی ارزش و ۶ درصدی وزن صادرات خوزستان – مجله خبری اقتصاد پیشرو


به گفته رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران، صادرات پوشاک و کفش در ۷ ماهه امسال به ترتیب افزایش ۴۸ درصدی و ۷ درصدی داشته است. همچنین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان از افزایش ۲۵ درصدی ارزش و ۶ درصدی وزن صادرات این استان در این مدت خبر داد.

به گزارش شاتا، مجتبی خسروتاج در همایش روز ملی صادرات و تقدیر از صادر کنندگان نمونه استان خوزستان به ارایه گزارشی از روند صادرات در کشور در حوزه های مختلف پرداخت و تصریح کرد: در ۷ ماهه نخست امسال صادرات در بخش میوه و تره بار افزایش ۲۱ درصدی، شیرینی و شکلات افزایش ۳۰ درصدی، صنایع تبدیلی افزایش ۱۰ درصدی، شیرآلات بهداشتی افزایش ۱۶ درصدی و در بخش فرش دستباف افزایش ۲۹ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: علی رغم نارضایتی‌هایی که در قاچاق پوشاک و کفش مطرح شده بود، اما در بخش پوشاک با صادرات ۳۷ میلیون دلاری افزایش ۴۸ درصدی و در بخش کفش با ۵۵۷ میلیون دلار صادرات افزایش ۷ درصدی را در ۷ ماهه نخست امسال شاهد بودیم.

خسروتاج از سرمایه فکری به عنوان بزرگترین سرمایه توسعه صادراتی یاد کرد و افزود: بزرگترین سرمایه برای توسعه صادرات سرمایه فکری است و هدف اصلی شکل گیری شورای عالی صادرات استفاده از نیروی انسانی صاحب نظر است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران به پتانسیل‌های استان خوزستان درزمینه صادرات اشاره کرد و گفت: دسترسی به مواد اولیه و آب‌های بین المللی از ویژگی‌های منحصر به فرد این استان است که موجب شده تا سرمایه گذاری در این استان براساس توجیه اقتصادی و اصولی و نقطه یابی دقیق انجام پذیرد.
افزایش ۲۵ درصدی ارزش و ۶ درصدی وزن صادرات خوزستان در ۷ ماهه سال

همچنین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان در این همایش با بیان اینکه حجم صادرات این استان در ۷ ماهه نخست امسال ۱۰ میلیون و ۷۵۱ هزار و ۳۹۶ تن بوده است، افزود: ارزش صادرات در ۷ ماهه امسال ۴ میلیارد و ۱۳۲ میلیون و ۱۱۴ هزار دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ۲۵ درصد و از نظر وزنی ۶ درصد افزایش داشته است. این صادرات بیشتر در گروه کالایی پتروشیمی، معدنی ، کشاورزی ، فلزاتی از جمله فولاد و کالاهای بخش صنعت و صنایع دستی بود.

سید نوراله حسن زاده ضمن ابراز ناخرسندی از عدم تناسب میزان سرمایه گذاری در بخش صنعت استان خوزستان با میزان صادرات کالاهای این بخش، تصریح کرد: علی رغم تلاش‌های انجام گرفته در زمینه صادرات صنعت با وجود سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی در این حوزه، متاسفانه میزان صادرات با میزان سرمایه گذاری این بخش متناسب نیست.

وی از واگذاری تسهیلات کمک‌های فنی اعتباری خبر داد و گفت: از سوی استاندار خوزستان تسهیلات و اعتباراتی مطرح شده است که امیدواریم در هفته‌های آتی با واگذاری این اعتبارات در بخش‌های صادرات و ارتقای این بخش، تولیدات با کیفیت و رقابت پذیر ایجاد و واحدهای صنعتی استان را بازسازی و نوسازی کنیم.

حسن زاده همچنین از سرمایه گذاری مشترک در حوزه‌های پتروشیمی و صنایع پایین دستی و میان دستی خبر داد و افزود: امیداوریم با این سرمایه گذاری‌های مشترک، دانش فنی و تکنولوژی جدید را وارد کنیم و بتوانیم بخشی از بازارهای جهانی را به دست آوریم.


گفتنی است که در پایان این همایش از ۱۷ صادرکننده نمونه استانی با اهدا لوح ، تقدیر شد.مطلب افزایش ۴۸ درصدی صادرات پوشاک در ۷ ماهه امسال/ رشد ۲۵ درصدی ارزش و ۶ درصدی وزن صادرات خوزستان برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *