افتتاح غرفه عرضه وفروش محصولات خوشه دست بافته ها در یاسوج : – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۴, ۱۳۹۶
پیام همدردی دبیرکل آیمو به دولت ایران – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۴, ۱۳۹۶

جابجایی و حمل کالای ملوانی به شکل تجمیعی در خوزستان مجاز است – مجله خبری اقتصاد پیشرو


جابجایی و حمل کالای ملوانی به شکل تجمیعی در خوزستان مجاز است

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت خوزستان گفت: بر اساس آیین نامه ابلاغی جدید، جابجایی و حمل کالای ملوانی به شکل تجمیعی در سطح این استان مانعی ندارد ولی جابجایی آن در خارج از استان صرفاً با موافقت شورای ساماندهی مبادلات مرزی استان و حذف معافیت‌ها و پرداخت مابه التفاوت حقوق ورودی با صدور پروانه گمرکی بلامانع است.

به گزارش شاتا، سید نوراله حسن زاده در نشست ساماندهی مبادلات مرزی خوزستان که در سالن جلسات معاونت اقتصادی استانداری برگزار شد، با اعلام این موضوع افزود: بر اساس آیین نامه ابلاغی شناورهای دریایی سنتی با ظرفیت کمتر از پانصد تن (لنج تجاری) درصورت تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قراردادن ملوانان شاغل در آن شناور و برخوردار شدن آنان از مزایای بیمه تامین اجتماعی از قبیل بازنشستگی، بیمه درمان، عیدی آخر سال و سایر موارد مربوطه، مجازند در هر سال برای هر شناور و هر ملوان حداکثر شش نوبت و در هر نوبت به ازای هر ملوان تا سقف یکصد میلیون ریال از معافیت ملوانی استفاده کنند.

وی هم‌چنین تصریح کرد: معافیت‌های ملوانی برای شناورهای زیر ۲۰۰ تن حداکثر شش نفر، برای ۲۰۱ تا ۳۵۰ تن حداکثر ۷ نفر و برای ۳۵۱ تا ۵۰۰ تن حداکثر هشت نفر و در هر حال برای حداکثر شش سفر در طول یکسال اعمال می‌شود.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان خوزستان با بیان اینکه براساس آخرین مصوبه ابلاغ شده کالاهای ملوانی، هر ملوان در هر سفر می تواند تا مبلغ ده میلیون تومان کالای ملوانی وارد کشور کند، ابراز کرد : پیش از این ملوانان لنج‌های تجاری در شش سفر سالانه خود می توانستند تا ۴ میلیون تومان کالا وارد کشور کنند که به دلیل مشکلات اقتصادی مرزنشینان آیین نامه موجود در مرداد ماه امسال اصلاح شد و بر اساس آن رقم واردات از ۴ به ۱۰ میلیون تومان افزایش یافت.

حسن زاده خاطرنشان کرد: تعداد ملوانان برای لنج های تجاری مشخص است و تنها ملوانان و لنج هایی را در بر می گیرد که در طول دو سال گذشته و تایید سازمان بنادر و دریانوردی فعال بوده اند.

وی درخصوص جابجایی کالاهای ملوانی در کشور نیز گفت: بر اساس آیین نامه جدید، جابجایی و حمل کالای ملوانی به شکل تجمیعی در سطح استان مانعی ندارد ولی جابجایی آن با موافقت شورای ساماندهی مبادلات استان و رعایت قوانین گمرکی مجاز خواهد بود.

حسن زاده با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه استانداری های هم مرز جهت بررسی مشکلات استانه‌ا در سطح کلان اضافه کرد: در این خصوص کمیته‌های تخصصی با محوریت سازمان‌های صنعت ، معدن و تجارت در استان‌های دارای مرز مشترک با کشورهای مجاور در پنج گروه تعیین و استان خوزستان در کنار دیگر استان‌های جنوبی از جمله بوشهر، هرمزگان ، فارس و دیگر استان‌ها هم گروه است.مطلب جابجایی و حمل کالای ملوانی به شکل تجمیعی در خوزستان مجاز است برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *