امضای تفاهم نامه همکاری میان اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران با شرکت سرمایه گذار کره ای – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۱۵, ۱۳۹۶
بررسی توسعه گردشگری روستایی در منطقه آزاد اروند > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۱۵, ۱۳۹۶

آغاز مرمت بافت تاریخی شهمیرزاد > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرورئیس اداره میراث‌فرهنگی مهدی‌شهر خبر داد


رئیس اداره میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری شهرستان مهدی‌شهر از آغاز مرمت بافت تاریخی شهمیرزاد خبر داد.
 

آغاز مرمت بافت تاریخی شهمیرزاد

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان سمنان، همایون جورابلو رئیس اداره میراث‌فرهنگی مهدیشهر امروز ۱۴ آذر ۹۶ گفت: «مرمت بافت تاریخی شهمیرزاد با انجام مرمت در محله محرم دشت آغاز شده است و تا دو ماه آینده به پایان می‌رسد.»

او افزود: «انجام سنگ فرش و دیوار چینی با سنگ و کاهگل از‌جمله فعالیت‌های در دست انجام برای مرمت این محله است. خانه تاریخی هوشمند (امین‌الرعایا) و اقامتگاه بوم‌گردی لرگا در نزدیکی محله محرم دشت شهمیرزاد واقع شده‌اند.»

شهمیرزاد از شهرهای زیبا و خنک شهرستان مهدی‌شهر است که گردشگران زیادی را برای بازدید از مناظر زیبا و درختان سربه‌فلک‌کشیده به این شهر می‌کشاند. این شهردارای جاذبه‌های طبیعی بسیار زیبا و محصولات متنوع کشاورزی و… است که برخی از این محصولات مانند گردو و آلو دارای اهمیت صاداراتی و شهرت بین‌المللی هستند. بزرگ‌ترین باغ گردوی جهان با وسعت ۷۰۰ هکتار نیز در این شهر واقع شده است. بناهای تاریخی مانند «شیرقلعه»، «قلعه شیخی» و «د‍ژوهل» (یکی از کانون‌های مهم اسماعیلیان) نیز بر جذابیت این منطقه افزوده است.مطلب آغاز مرمت بافت تاریخی شهمیرزاد > خبرگزاری میراث آریا برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *