ایران و ایتالیا می‌توانند در گسترش صلح و دوستی در جهان مؤثر باشند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۱۶, ۱۳۹۶
کمانچه و چوگان در فهرست آثار میراث جهانی یونسکو قرار گرفت > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۱۶, ۱۳۹۶

نمایشگاه عکس کاروانسراهای منتخب راه ابریشم برگزار می‌شود > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرونمایشگاهی از آثار هنرمند عکاس بابک صدیقی با عنوان کاروانسراهای منتخب راه ابریشم در سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری برگزار می‌شود.

نمایشگاه عکس کاروانسراهای منتخب راه ابریشم برگزار می‌شود

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در این نمایشگاه ۵۳ عکس این هنرمند عکاس از کاروانسراهای منتخب راه ابریشم در ایران از ۱۸ تا ۲۳ آذر ۹۶ در ساختمان شماره یک سازمان میراث‌فرهنگی به نمایش در می‌آید.

کاروانسراها به‌عنوان شاخص‌ترین عنصر معماری در راه‌های تاریخی ایران شناخته می‌شوند. از این رو ایران تلاش دارد در نخستین گام کاروانسراهای مسیر راه‌ابریشم ایران را در پرونده سریالی این راه تاریخی معرفی کند.

مسیر راه ابریشم در ایران از سرخس تا خوی و قصر شیرین با بیش از صد کاروانسرای شاخص است. در حال حاضر ۱۵ کشور از‌جمله ایران در حال تکمیل پرونده سریالی مسیر ابریشم هستند. تاکنون چین، قزاقزستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ازبکستان و ترکمنستان تعدادی از آثار تاریخی موجود در مسیر راه ابریشم را در فهرست میراث جهانی به ثبت رسانده‌اند.

علاقه‌مندان برای بازدید از ساعت ۸ تا ۱۶ روزهای ۱۸ تا ۲۳ آذر ۹۶ به ساختمان شماره یک سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری واقع در خیابان آزادی تقاطع یادگار مراجعه کنند.مطلب نمایشگاه عکس کاروانسراهای منتخب راه ابریشم برگزار می‌شود > خبرگزاری میراث آریا برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *