گزارش خبری مربوط به مصوبات جلسه دویست و بیست و چهارم هیات سرمایه گذاری خارجی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اسفند ۲۴, ۱۳۹۶
تشکیل ۹۱۲ پرونده تخلف و برگشت بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال به شکات در خراسان جنوبی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
اسفند ۲۴, ۱۳۹۶

توصیه معاون اول رییس جمهور به مشمولان: سهام عدالت خود را نفروشید – مجله خبری اقتصاد پیشرو


توصیه معاون اول رییس جمهور به مشمولان: سهام عدالت خود را نفروشید

معاون اول رییس جمهور خطاب به مشمولان سهام عدالت گفت: هیچ‌کسی منتی ندارد که سود سهام عدالت را به شما بدهد، این سود مال شما است و اختیاردار آن هستید، اما توصیه می‌کنم که سهام خود را نفروشید.

به گزارش روابط عمومی سازمان خصوصی سازی؛ اسحاق جهانگیری صبح امروز در آیین نکوداشت سهام عدالت که در سالن اجلاس سران برگزار شد با بیان اینکه ما از اول انقلاب دنبال این بودیم که مردم در سهام کارخانه‌ها مشارکت داشته باشند و احساس مالکیت کنند، اظهارداشت: در دولت آقای خاتمی مصوبه توسعه سهام را نوشتیم و در دولت نهم و دهم رهبر انقلاب با واگذاری سهام عدالت موافقت کردند و ۴۰ درصد از سهام کارخانه‌ها به مردم واگذار شد.
وی در ادامه افزود: البته این طرح به گونه‌ای مطرح شد که مردم احساس مالکیت کنند. هیچ‌کس منتی به مشمولان سهام عدالت ندارد که ۷۵ یا ۱۵۰ هزار تومان سود سهام داده است، زیرا این سود مال مشمولان است.
معاون اول رییس جمهور خاطرنشان کرد: وقتی می‌خواستیم سود سهام عدالت را توزیع کنیم، گفتند این کار را نکنید و بگذارید سود سهام در کارخانه‌ها بماند، ولی ما معتقد بودیم این سود مال مردم است، چرا آن پولدار میلیاردی سود سهامش را بگیرد اما این مردم سود سهامشان را نگیرند؟
جهانگیری افزود: مشمولان سهام عدالت قیمت سهم خود را پرداخت کردند و مالک سهام هستند و تا وقتی که سهام دارند باید سود خود را بگیرند و وقتی این لایحه در مجلس تصویب شد شما مشمولان سهام عدالت اختیاردار این سهام هستید و می‌توانید این سهام را بفروشید یا نگه دارید. دیگران نباید درباره ارزش سهام شما حرفی بزنند و شما قبول کنید.
وی اضافه کرد: ممکن است سود سهام عدالت در سال آینده بیشتر شود ممکن هم است که کمتر شود و این به عملکرد شرکت‌ها بستگی دارد ولی انشالله به سمت بیشتر شدن شود و ارزش سهام می‌رود. امروز قیمت هر سهم افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی ۲.۵ میلیون تومان است. البته ممکن است قیمت سهام بیشتر شود و سال ۹۶ قیمت سهام بهتر از سال ۹۵ بود؛ بنابراین توصیه می‌کنم سهام عدالت خود را نفروشید.
معاون اول رییس جمهور تاکید کرد: تمام تلاش ما این بود که افراد احساس کنند که سهامدار بوده و اختیار سهام خود را دارند.مطلب توصیه معاون اول رییس جمهور به مشمولان: سهام عدالت خود را نفروشید برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *