سقف مجاز افزایش قیمت‌ها – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۴, ۱۳۹۷
دیروز، امروز و فردا» برگزار شد > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۴, ۱۳۹۷

اطلاع دقیق دهید بررسی می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو


واکنش وزیر صمت به احتکار و گرانی خودرو: اطلاع دقیق دهید بررسی می شود

وزیر صنعت ، معدن وتجارت در واکنش به خبر احتکار خودرو در حساب شخصی خود در توییتر نوشت” روزانه بیش از ۳هزار خودرو در کشور تولید می شود و طی هفت روز تحویل خریداران می شود ، با وجود نهادهای نظارتی متعدد(۱۲۴،۱۱۰،۱۳۵) ، تامین پارکینگ برای احتکار این تعداد (روزی ۱۸۰۰۰م) و جریمه تاخیر در تحویل ، احتکار خودرو منطقی نیست. با اینحال اگر اطلاع دقیقی دهید بررسی می شود.”

روزگذشته ماجرای اتهام احتکار خودرو با تکذیب برخی مجلسی ها روبه شد. سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس ضمن رد احتکار خودرو توسط خودروسازان گفت: سازمان بازرسی در سه ایستگاه برای نظارت بر کار خودروسازان مستقر شده است و بنابراین در این زمینه نظارت مستقیم دارد. علاوه بر این با توجه به حجم تولیدی خودروها این مساله در شرایط کنونی نه تنها نمی تواند به عنوان مشکل اساسی بازار خودرو مطرح شود بلکه منطقی هم به نظر نمی رسد زیرا در واقع سازمان بازرسی در خودروسازی مقیم است و همه فعالیت ها را زیر نظر دارد. بنابراین اتهام احتکار خودرو منطقی نیست.

سعید باستانی با اشاره به تغییر قیمت‌ خودروهای داخلی گفت: تغییراتی که در بازار خودور اخیرا اتفاق افتاده با افزایش قیمت متفاوت است. اما بالا رفتن قیمت‌ خودروهای داخلی بعد از تغییر نرخ ارز طبیعی است.وی بیان این نکته اظهار کرد: بخش زیادی از قطعات خودروهای تولیدی از خارج از کشور وارد می شوند و این باعث تاثیرگذاری نرخ ارز بر بازار این خودروها می شود.

اخبار مرتبطمطلب اطلاع دقیق دهید بررسی می شود برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *