کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۴, ۱۳۹۷
۴۶ سد بزرگ در وضعیت بحرانی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۴, ۱۳۹۷

بندرامیرآباد؛ نمونه ای از بندر نسل سوم در خزر است / تکمیل اسکله رو رو ریلی بندر امیرآباد طی ۷ ماه آینده/ مذاکره بازرگانان کشور های ساحلی خزر در دو حوزه تجاری و گردشگری – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مدیر بنادر کشور آذربایجان در بازدید از امکانات و ظرفیت های بندر امیرآباد در شرق استان مازندران، این بندر را نمونه از بنادر نسل سوم در دریای خزر برشمرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، طالح محمد زیادف؛ مدیر بنادر آذربایجان که در جریان سفر چهار روزه اش به ایران، در نشست با مدیران و مسئولان حمل و نقلی و بازرگانی استان مازندران، مراودات تجاری و بندری دو کشور را رو به رشد ارزیابی کرد و گفت: بندر فقط جایی برای ورود و خروج کالا نیست. امروزه ارزش افزوده در بنادر تجاری جایگاه اقتصادی بنادر را بیش گذشته کرده است.

وی با اشاره به ساخت و توسعه بندر بزرگ الت در باکو، آن را فرصت مناسب برای سرمایه گذاران ایرانی و توسعه تعاملات منطقه ای دانست.

در این نشست همچنین سیاوش رضوانی؛ مدیرکل بندر امیرآباد با اعلام خبر تکمیل اسکله رو رو ریلی در این بندر طی ۷ ماه آینده، گفت: با تکمیل این اسکله، سطح مراودات واگنی بندر و حتی صادرات تا سطح ۷۰ درصد افزایش می یابد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت اسمی بندر امیرآباد حدود ۷ و نیم میلیون تن است و سالانه ۳ و نیم درصد آن پوشش داد می شود ، الویت های عملیاتی بندر امیرآباد را پر کردن ظرفیت های خالی عنوان کرد.

مدیرکل بندر امیرآباد با اعلام اینکه مطابق برنامه ریزی و طرح جامع سازمان بنادر، ظرفیت بندر امیرآباد تا سال ۲۰۳۰ به ۱۷ میلیون تن افزایش می یابد، مراودات تجاری بندر امیرآباد با بنادر آذربایجان را رو به رشد برشمرد.

محمد اسلامی؛ استاندار مازندران هم در دیدار با طالح محمد زیادف؛ مدیر بنادر آذربایجان با بیان اینکه دریای خزر فرصت های فراوانی برای توسعه اقتصادی دارد، نقش بنادر مازندران در افزایش سطح مناسبات تجاری ایران در خزر را قابل توجه عنوان کرد.

وی با مثبت ارزیابی کردن اراده طرف آذربایجانی در افزایش سطح مراودات تجارت دریایی با بنادر ایران، از برنامه ریزی برای برگزاری اولین نمایشگاه و همایش بین المللی دریای خزر در آینده ای نزدیک با میزبانی استان مازندران خبر داد.

مقام عالی استان مازندران با تاکید بر پشتیبانی از بنادر مازندران در تکمیل زیر ساخت ها  جهت استفاده از ظرفیت های موجود در کریدور شمال _ جنوب ، اظهار داشت : طی سال های گذشته تلاش شد تا بتوانیم ریل و کامیون را به کشتی متصل کنیم و با استفاده از کانتینر های یخچالدار ، کالا ها را از طریق بنادر شمالی خزر به مناطقی از اروپا و کشورهای آسیای میانه جا به جا کنیم .

 مطلب بندرامیرآباد؛ نمونه ای از بندر نسل سوم در خزر است / تکمیل اسکله رو رو ریلی بندر امیرآباد طی ۷ ماه آینده/ مذاکره بازرگانان کشور های ساحلی خزر در دو حوزه تجاری و گردشگری برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *