۴۶ سد بزرگ در وضعیت بحرانی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۴, ۱۳۹۷
آزادگان شاغل در سازمان میراث‌فرهنگی تکریم شدند > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۵, ۱۳۹۷

تولید فولاد خام ایرانی افزایش یافت/ رشد ۴۹ درصدی آهن اسفنجی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


انجمن جهانی فولاد اعلام کرد: طی ۷ ماهه نخست سال۲۰۱۸میلادی، تولید فولاد خام ایران و جهان نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب۲۳٫۶ درصد و ۵ درصد افزایش یافت.

به گزارش شاتا بر اساس گزارش انجمن جهانی فولاد، ایران در ۷ماهه نخست سال ۲۰۱۸میلادی، ۱۴میلیون و ۴۵۷ هزار تن فولاد خام تولید کرد. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، ۱۱ میلیون و ۶۹۷ هزار تن بود.

همچنین ایران طی ماه ژوئیه ۲۰۱۸ میلادی، یک میلیون و ۹۸۱هزار تن فولاد خام تولید کرد .این آمار در مدت مشابه سال گذشته میلادی، یک میلیون و ۷۵۰ هزار تن بود که حاکی از رشد ۱۳٫۲ درصدی تولید فولاد خام نسبت به مدت مشابه سال گذشته است.

طی ۷ ماهه ۲۰۱۸ میلادی،۶۴ کشور تولید کننده فولاد در مجموع یک میلیارد و ۳۸ میلیون و ۳۶۹ هزار تن فولاد خام تولید کردند که نسبت به رقم مدت مشابه سال قبل(۹۸۸ میلیون و ۵۸۷هزار تن)، ۵ درصد رشد نشان می دهد. تولید جهانی فولاد خام در ماه ژوئیه نیز با ۵٫۸ درصد افزایش به ۱۵۴میلیون و ۵۷۶ هزار تن رسید.

تولید فولاد خام چین طی ۷ ماهه اخیر ۶٫۳درصد افزایش یافت و این کشور با تولید ۵۳۲میلیون و ۸۴۶ هزار تن به عنوان بزرگترین تولید کننده فولاد خام جهان شناخته شد. هند با تولید ۶۱ میلیون و۸۳۱هزار تن فولاد خام، ژاپن با ۶۱ میلیون و ۳۹۰هزار تن، امریکا با ۴۹ میلیون و ۳۳۴هزار تن،کره جنوبی با ۴۲ میلیون و ۲۳۸ هزار تن و روسیه با ۴۲ میلیون و ۹۴هزار تن، بیشترین میزان تولید فولاد خام در سال ۲۰۱۸ را بعد از چین به خود اختصاص دادند.

همچنین طی ماه ژوئیه ۲۰۱۸، تولید فولاد در ترکیه با افت ۲٫۳ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۳ میلیون و ۲۶۶ هزار تن کاهش یافت.

افزایش ۴۹ درصدی تولید آهن اسفنجی

در ۷ ماهه نخست سال جاری میلادی،ایران ۱۵ میلیون و ۲۷۷هزار تن آهن اسفنجی تولید کرد که نشان از رشد ۴۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ دارد. میزان تولید آهن اسفنجی ایران در سال گذشته میلادی ۱۰میلیون و ۲۵۶هزار تن به ثبت رسیده است.

تولید آهن اسفنجی ایران در ژوئیه ۲۰۱۸ نیز با ۴۱٫۲ درصد رشد نسبته به مدت مشابه سال قبل،به ۲میلیون و ۱۹هزار تن افزایش یافت.مطلب تولید فولاد خام ایرانی افزایش یافت/ رشد ۴۹ درصدی آهن اسفنجی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *