مزایده ۱۱ دارایی و بنگاه دولتی با موفقیت برگزار شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۵, ۱۳۹۷
بهره برداری از مخازن نگهداری فرآورده های نفتی سنگین در بندرامام خمینی(ره) – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۱۵, ۱۳۹۷

گرانفروشی و عدم ثبت قیمت گذاری بیشترین تخلفات صنفی در ‌زنجان – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان زنجان ضمن تاکید بر بازرسی و نظارت بر بازار و واحدهای صنفی اعلام کرد: گرانفروشی و پس از آن عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری بیشترین تخلف ثبت شده واحدهای صنفی و عرضه کننده در این استان هستند.

ناصر فغفوری با اعلام خبر فوق افزود : دولت با محوریت سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکننده از تیر ماه سال جاری، موضوع نظارت بر بازار را با جدیت پیگیری می کند.

وی تصریح کرد : این نظارت در ۲ قالب ارز و کالا در بازار به شکل مستمر انجام و پیگیری می شود.

فغفوری یادآور شد : بر اساس همین دستورالعمل در استان ها هم اداره نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت با همکاری جهاد کشاورزی اصناف و سایر دستگاه های مربوطه موضوع نظارت را دنبال می کنند.

وی ادامه داد : از همین رو برای کاهش موازی کاری گشت های مشترکی با همکاری اتاق اصناف تشکیل شد و تعداد گروه های بازرس از ۱۶ به ۲۲ گروه افزایش یافته است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار داشت : علاوه بر بازرسی ها موضوع احتکار کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در سطح عرضه کنندگان خرد و عمده فروشی ها در دستور پیگیری قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: موضوع شناسایی انبارهای احتکار کالا با همکاری پلیس، دادستانی، تعزیرات حکومتی و گشت های مشترک هم اکنون با جدیت در حال اجراست .

فغفوری با اشاره به عمده تخلفات صورت گرفته در واحدهای صنفی استان عنوان کرد : گرانفروشی و پس از آن عدم رعایت ضوابط قیمت گذاری به ترتیب بیشترین تخلف ثبت شده واحدهای صنفی و عرضه کننده در این استان هستند.

وی یادآور شد : اصناف حق ندارند کالاهایی که با قیمت قبلی خریداری کرده اند را به قیمت جدید بفروشند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطر نشان ساخت : اینکه فروشندگان اعلام کنند، قیمت قبلی معیار نیست و با نرخی که روزانه دریافت می کنند، کالا عرضه می شود، تخلف به شمار می آید و وجاهت قانونی ندارند.مطلب گرانفروشی و عدم ثبت قیمت گذاری بیشترین تخلفات صنفی در ‌زنجان برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *