تصویب موافقتنامه های همکاری اقتصادی و تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷
۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری در بخش معدن استان زنجان – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۰, ۱۳۹۷

اتمام واگذاری های بورسی/ آزادسازی سهام عدالت؛بزودی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


اتمام واگذاری های بورسی/ آزادسازی سهام عدالت؛بزودی

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: به دلیل اتمام واگذاری های بورسی، این سازمان فعلا برنامه جدیدی با سازمان بورس ندارد و تنها وصول برخی مطالبات حاصل از فروش سهام از طریق بورس باقی مانده است.

پوری حسینی اظهار داشت: لایحه آزادسازی سهام عدالت در سال گذشته تقدیم مجلس شده است که نمایندگان در حال بررسی و رایزنی در خصوص آن هستند. بر این اساس امیدواریم تا در آینده ای نزدیک و پس از تصویب این لایحه، آزادسازی سهام عدالت صورت بگیرد و تکلیف مشمولان سهام عدالت در این خصوص مشخص شود

میرعلی اشرف عبدالله پوری حسینی؛ درباره میزان نقش آفرینی بورس برای تحقق اهداف خصوصی سازی در کشور گفت: در طول ۱۸ سال فعالیت سازمان خصوصی سازی، بورس بازوی خوبی در کنار این سازمان بوده و تا امروز تمامی واگذاری بنگاه ها از طریق بورس عملی شده است.

وی درباره وضعیت فعلی عرضه های بورسی این سازمان افزود: در حال حاضر غیر از سهام بیمه البرز و یک بیمه دیگر سهم بورسی دیگری در اختیار سازمان خصوصی سازی نیست.

معاون وزیر اقتصاد با تاکید بر شفافیت واگذاری های سازمان افزود: واگذاری ها از سه طریق بورس، فرابورس و خارج از بورس صورت گرفته و گزارش های همه آن ها به صورت سالانه و با جزئیات در سایت سازمان موجود است.

وی تاکید کرد: همچنین اطلاعات تمام بنگاه هایی که برای واگذاری در دستور کار قرار دارد نیز در سایت سازمان قرار داده شده است.

سهم ۲۳ درصدی بورس در واگذاری های سازمان خصوصی سازی رئیس سازمان خصوصی سازی در ادامه گفت: در طول ۱۸ سال گذشته تعداد مزایده های برگزار شده ۲۰۵۵ فقره بود که ۴۶۴ مورد از طریق بورس و بقیه خارج از بورس صورت گرفته است. این میزان از نظر تعداد نشان دهنده سهم ۲۳ درصدی بورس در واگذاری های سازمان خصوصی سازی است.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به ارزنده بودن بنگاه های عرضه شده در بورس گفت: میزان کل حجم ریالی بنگاه های عرضه شده سازمان خصوصی سازی ۲۴۶ هزار میلیارد تومان بوده که از این میزان ۱۲۶ هزار میلیارد تومان عرضه از طریق بورس رقم خورده است.

لایحه آزادسازی سهام عدالت در دست بررسی نمایندگان پوری حسینی عنوان کرد: این رقم سهم ۵۱ درصدی حجم ریالی عرضه ها در بازار سرمایه را نشان میدهد.

وی در خصوص آزادسازی سهام عدالت نیز گفت: لایحه آزادسازی سهام عدالت در سال گذشته تقدیم مجلس شده است که نمایندگان در حال بررسی و رایزنی در خصوص آن هستند. بر این اساس امیدواریم تا در آینده ای نزدیک و پس از تصویب این لایحه، آزادسازی سهام عدالت صورت بگیرد و تکلیف مشمولان سهام عدالت در این خصوص مشخص شود.ایلنا

بیشتر بخوانید

بزرگترین مزایده خصوصی سازی ۲ مرداد برگزار می شود

منبع خبر:

 شبکه ایران

 مطلب اتمام واگذاری های بورسی/ آزادسازی سهام عدالت؛بزودی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *