بازار تایر در انتظار ثبات اقتصادی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۶, ۱۳۹۷
۹ طرح سرمایه‌گذاری در اردبیل با اعتبار ۱۳۰۰میلیارد ریال تصویب شد > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

دیدار محمد شریعتمداری با فعالین اقتصادی آذربایجان شرقی/ تخلیه گمرکات و عرضه سریع کالا در بازار – مجله خبری اقتصاد پیشرو


دیدار محمد شریعتمداری با فعالین اقتصادی آذربایجان شرقی/ تخلیه گمرکات و عرضه سریع کالا در بازار

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به تبریز با فعالین صنعتی و معدنی آذربایجان شرقی دیدار کرد و در جریان مشکلات آنها قرار گرفت.

شریعتمداری با اشاره به شرایط خاص کشور و تایید مشکلات در اقتصاد کشور گفت: بعد از ابلاغ سیاست‌های جدید ارزی محدودیت‌هایی در حوزه تولید و تجارت ایجاد شد که عموما قابل پیشگیری نبود لذا
در ابتدا مقرر شد بدون محدودیت, ارز رسمی به همه کالاها برای واردات تعلق گیرد اما ظرف مدت کوتاهی بیش از ۵۰میلیارد دلار صف ثبت سفارش ایجاد شد که دولت حتما باید کاری صورت می‌داد و یکی از اقدامات ایجاد بازار ثانویه است.

وزیر صمت با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص افزایش روحیه امید در کشور افزود: در اصل ما نباید یک گلوله برف را تبدیل به بهمن در اقتصاد کنیم و در ایجاد هیجان و نا امیدی در اقتصاد و جامعه مشارکت داشته باشیم، حتی اگر قرار است با احتکار برخورد کنیم باید با پیشینه کارشناسی و بدور از هیجان و ناهماهنگی,انجام شود.

وی ادامه داد: اینکه فردی بگوید میلیاردها دلار ارز از کشور خارج و تکلیفش روشن نشده در حالیکه تولید کالای سرمایه‌ای و خط تولید بیش از چندماه طول می‌کشد و قانون فرصت شش‌‌ماهه را برای وارد کننده در نظر گرفته، صحیح نیست، مسئولین و افراد با نفوذ نباید با اظهارات نا امید کننده یک مسئله عرفی و قانونی را تبدیل به بحران کنند.

شریعتمداری با اشاره به تلاش بخش خصوصی در همراهی دولت در شرایط خاص کشور گفت: فعالان اقتصادی یک گروه مرجع بزرگی محسوب می شوند که با محدودیت مواد اولیه مواجه هستند که این مسئله تابعی از تغییرات اقتصادی کشور است اما پایدار نخواهد ماند و در طول زمان رفع خواهد شد و اساسا تصمیمات دولت در مشاوره و با مشارکت فعالان بخش خصوصی و افراد متخصص به تصمیمات موثرتری تبدیل خواهد شد.

وی افزود: در تصمیمات و محدودیت‌های ایجاد شده برای تجارت کشور پس از بسته‌های ارزی، وزارت صمت بصورت مداوم با گروه‌های مرجع اقتصادی در حال مشاوره است و راهکارها بصورت تدریجی اعمال خواهد شد.

شریعتمداری با اشاره به شرایط روز بازار گفت: در شرایطی هستیم که هزینه انبارداری در بیرون از گمرک, از نگه داشتن کالا در گمرک کمتر است و امروز با افزایش زمان ماندگاری کالا و عدم اظهار در گمرک مواجه شدیم که وزارت صمت با همکاری گمرک در حال تدبیر و ایجاد راهکارهایی برای عرضه سریع‌تر کالا در بازار است.

اخبار مرتبطمطلب دیدار محمد شریعتمداری با فعالین اقتصادی آذربایجان شرقی/ تخلیه گمرکات و عرضه سریع کالا در بازار برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *