بلوک ۸۸٫۳۵ درصدی شرکت مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن – تراورس واگذار می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۷, ۱۳۹۷
دوره بلاتکلیفی راهبری پایانه های کانتینری بنادر کشور خاتمه یافته است/ دعوت از سرمایه گذاران برای ایجاد روبناها و تجهیزات بنادر/ تکمیل زیرساخت های فاز ۳ بندر شهیدرجایی طی ۳ سال آینده – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۷, ۱۳۹۷

ایجاد ۹۷۰ فرصت شغلی با اعطای تسهیلات رونق تولید – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان گفت: در سال گذشته تسهیلات رونق تولید ، ۹۷۰ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت استان ایجاد کرده است.

به گزارش شاتا ، بهروز اسودی در یکصد و بیستمین و یکمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: طی پایش صورت گرفته از ۱۴۱ واحد صنعتی دریافت کننده تسهیلات رونق تولید سال ۹۶ ، ۸۵درصد از تعهد اشتغال ایجاد شده در بخش صنعت استان با ایجاد ۹۷۰ فرصت شغلی جدید محقق شده است.

وی افزود : با ابلاغ بسته تسهیلات رونق تولید سال ۹۷ ثبت نام از واحدهای متقاضی در سامانه بهین یاب آغاز شده است که تاکنون ۱۰۴ واحد تولیدی استان متقاضی دریافت تسهیلات رونق تولید شده اند که از این تعداد ۶۷ واحد مربوط به بخش صنعت و ۳۷ واحد نیز مربوط به بخش کشاورزی است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان تصریح کرد: در این جلسه پرداخت تسهیلات رونق تولید به واحدهای بزرگ با اشتغال بالای صد نفر بررسی و با تصویب در کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید دستور العمل پرداخت تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط به واحدهای بزرگ نیز شامل و پس از تصویب به بانکهای عامل ابلاغ می گردد.

بهروز اسودی با بیان اینکه تسهیلات رونق تولید در بخش های مختلف پرداخت می شود اظهار داشت: با تصمیم اعضا ۲۵درصد از سهم پرداختی استان در بخش بازسازی و نوسازی و ۷۵درصد نیز در بخش سرمایه در گردش و طرح های با پیشرفت ۶۰درصد به بالا پرداخت می شود. رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد:

از ابتدای سال گذشته و در قالب تسهیلات رونق تولید ۲۴۳۳ واحد تولیدی استان متقاضی تسهیلات شدند که با بررسی کمیته بررسی تسهیلات و تامین مالی بنگاه های تولیدی استان ۱۷۰۷ واحد تولیدی استان به بانکها معرفی شدند که در نهایت ، ۹۰۲ واحد تولیدی استان بیش از ۶۲ درصد سهم پرداختی تسهیلات رونق تولید را به ارزش حدود ۵۶۰۰ میلیارد ریال دریافت کرده اند.

وی با اشاره به دیگر دستور کار این نشست اذعان کرد: در این جلسه مشکلات بانکی و مالیاتی پنج واحد تولیدی عطر اتحاد ، سورنا پلاست شرق ، تولیدی قنبری و گچ شمیران بررسی شد.

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان خاطر نشان کرد: در بخش رفع موانع تولید این کارگروه تا کنون مشکلات ۶۲۳ واحد تولیدی استان بررسی و در جهت رفع موانع ۱۴۹۵ مصوبه به تصویب اعضای کارگروه رسیده است که ۷۳ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اجرا می باشد.مطلب ایجاد ۹۷۰ فرصت شغلی با اعطای تسهیلات رونق تولید برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *