برخورداری دو برابری پرمصرف‌ها از یارانه برق – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۷, ۱۳۹۷
اطلاعیه مرکز روابط‌عمومی سازمان میراث‌فرهنگی درباره مراسم روز جهانی جهان‌گردی > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۸, ۱۳۹۷

تشکیل شورای هماهنگی فروشگاه های زنجیره ای کشور با حضور وزیر صمت/ ذخیره کالاهای اساسی بیش از نیازداخلی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


تشکیل شورای هماهنگی فروشگاه های زنجیره ای کشور با حضور وزیر صمت/ ذخیره کالاهای اساسی  بیش از نیازداخلی

وزیر صنعت ، معدن و تجارت اعلام کرد: دولت با تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم تمهیدات لازم را از پیش اندیشیده و امکانات لازم برای تامین این نیازها درماههای آتی حتی در بعضی اقلام بیش ازنیاز سال هم فراهم شده است.

ه گزارش شاتا، محمد شریعتمداری در حاشیه نشست مشترک با مدیران فروشگاه های زنجیره ای کشور و تعاونی ها و اتحادیه تعاونی های کشور تصریح کرد: در بسیاری از موارد رشد حداقلی، کمتر از ده درصدی در میزان فروش در فروشگاههای زنجیره ای وجود دارد و طرح این مساله شاید بیشترناشی از نگرانی موجود در جامعه باشد ولی آنچه از سوی مدیران فروشگاهها طرح شد فعالیت طبیعی و فروش طبق برنامه است.
وزیر صمت اظهار کرد: در روند تخصیص سهمیه به فروشگاههای زنجیره ای متناسب با تقاضای مردم در برخی کالاهای خاص خللی به وجود آمده بود که مدیران این فروشگاهها قول مساعد دادند در اسرع وقت با شارژ انبارشان به تامین کالا از تولید کنندگان یا وارد کنندگان اقدام کنند .
وی افزود: روند تامین مواد اولیه تولید برخی از واحدها هم با مشکلاتی روبه رو شده بود که بیشتر به سیاست های ارزی کشور و مقررات ایجاد تمرکز در این سیاستها بر می گشت که باهمکاری بانک مرکزی حل و فصل خواهد شد تا به صورت سریع تر کالاهای مورد نیازمردم در اختیار فروشگاههای زنجیره ای قرار بگیرد و این فروشگاها کماکان با قوت در خدمت مردم باشند.
وی ادامه داد: مجموعه امکانات این فروشگها با شارژ کامل انبارها در خدمت مردم خواهد بود و مردم اطمینان داشته باشند که دولت با تامین کالاهای اساسی مورد نیاز آنها تمهیدات لازم را از پیش اندیشیده و امکانات لازم برای تامین این نیازها درماههای آتی حتی در بعضی اقلام بیش ازنیازسال هم وجود دارد.
شریعتمداری در زمینه طولانی بودن زمان ترخیص برخی کالاها از گمرک کشور گفت: نتایج آنچه از اتاقهای بازرگانی سراسر کشور و فعالان اقتصادی دریافت شد عمدتا در مشکلاتی در نحوه ترخیص مواد اولیه تولید و کالاها بود که طی جلسه ای با رییس کل گمرک این موضوعات مطرح و با تدابیری که در نظر گرفته شد که این روند اصلاح می شود.

اخبار مرتبطمطلب تشکیل شورای هماهنگی فروشگاه های زنجیره ای کشور با حضور وزیر صمت/ ذخیره کالاهای اساسی بیش از نیازداخلی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *