تشکیل ۹ میلیارد ریال پرونده قاچاق در مازندران – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۹, ۱۳۹۷
یک سوال درباره تلاطمات بازار – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۲۹, ۱۳۹۷

برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره) – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک با هدف ارتقای آمادگی و توان نیروهای عملیاتی در برابر حوادث ناشی از حریق مواد نفتی تحت نظارت کارشناسان سازمان بنادر و دریانوردی در منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، عادل دریس؛  مدیرکل بنادر و دریانوردی استان خوزستان و مدیر منطقه ویژه اقتصادی  بندرامام خمینی(ره)  با اشاره  به تخلیه و بارگیری  انواع کالاهای خطرناک از جمله حجم قابل توجهی از  فرآورده های نفتی و ترانزیت آن از این مجتمع بزرگ بندری به کشورهای حوزه خلیج فارس گفت:  با هدف ایجاد بستری  ایمن و برای به حداقل رساندن خطرات احتمالی  حین تخلیه و بارگیری این نوع کالاها، به طور ادواری  مانورهای تمرینی اجرا می شود.

وی افزود: طی مانور صورت گرفته، نیروهای عملیاتی مرکز ایمنی و آتش نشانی به منظور ممارست نحوه مقابله با نشت مواد نفتی و درس آموزی از تجارب و اتفاقات احتمالی برای تانکرهای حامل مواد نفتی، مانور مقابله با حوادث کالای خطرناک  طی دو بخش  به مرحله  اجرا گذاشته شد.

دریس ادامه داد:  در این مانور نیروهای عملیاتی مرکز ایمنی و آتش نشانی  مجتمع بندری امام خمینی(ره) بر اساس سناریوی طراحی شده، در ابتدا  با پاشیدن  فوم  ضد حریق،  به محصور  نمودن دامنه  نشت مواد نفتی از تانکر حامل مواد نفتی پرداخته و ضمن  مسدود کردن  مسیر انتشار از گسترش آن جلوگیری کردند.

وی در ادامه افزود: طی بخش دوم نیز حسب سناریوی مذکور  دامنه  حریق ناشی از مواد نفتی جمع آوری شده  را مهار کرده  و ضمن  محصور  کردن اطراف آن، از گسترش دامنه  آن و سرایت به  دیگر نقاط تبدیل آن به حادثه  بزرگ و رسیدن خسارت گسترده به دیگر محمولات و تجهیزات  پیشگیری کردند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره)  افزود: در سایه هم افزایی  و هماهنگی  نیروهای عملیاتی و تیم های همکار   مانور یاد شده با انطباق  کامل با استانداردهای  عملیاتی به طور موفقیت آمیز برگزار شد.

بندر امام

بندر امام آتش سوزی

بندر امام آتش سوزیمطلب برگزاری مانور مقابله با حوادث کالاهای خطرناک در بندر امام خمینی (ره) برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *