۴ مصوبه جدید شورای عالی اصل ۴۴ – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۳۱, ۱۳۹۷
ضرورت دریافت هزینه سنگین از صاحبان کالا که باعث رسوب کالا در بنادر می شوند / لزوم ارائه تخفیفات مناسب به ترخیص کنندگان کالا از بنادر/ ماندگاری کالا در بنادر آسیب اقتصادی و روانی بر مردم خواهد گذاشت – مجله خبری اقتصاد پیشرو
شهریور ۳۱, ۱۳۹۷

افتتاح خانه فرش قشقایی فیروز آباد با حضور رییس مرکز ملی فرش – مجله خبری اقتصاد پیشروخانه فرش قشقایی شهرستان فیروز آباد با حضور فرشته دست پاک رییس مرکز ملی فرش ایران افتتاح شد..

رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان فارس در حاشیه افتتاح خانه فرش قشقایی فیروزآباد گفت: هدف مسولین استانی و ملی از راه‌اندازی خانه فرش قشقایی حفظ، احیا و رونق بخشیدن به هنر ، صنعت چند هزار ساله استان به عنوان میراث فرهنگی ماندگار فارس در طرحها ونقشها ورنگهای متفاوت ترکی، لری، عربی و تاجیک است.

وی اظهار داشت: مرکز ملی فرش دستبافت قشقایی برای تقویت و حمایت از تشکل‌ها و تولیدکنندگان فرش دستبافت، در راستای توسعه امر صادرات اقدام به احداث خانه فرش دستبافت در مراکز استان‌ها و شهرستان‌ها با توجه به ظرفیت‌های موجود در هر منطقه کرده است.

همتی افزود: استان پهناور فارس ظرفیت بزرگی در حوزه فرش دستباف دارد به نحوی که ۱۶۵۰۰۰‌‌ هزار نفر بافنده در حوزه فرش در این استان فعالیت می کنند، اما ضرورت دارد با تقویت تشکلهای بخش خصوصی به جایگاه اصلی خود در کشور دست یابد.

وی اظهار داشت: تعداد ۵۰ تعاونی با ۳۲۰۰ بافنده فرش در شهرستان فیروز آباد مشغول به فعالیت بوده و از این تعداد ۷۰۰ نفر نیز تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند..

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با اشاره به اینکه تعداد ۵۰ تعاونی قالی‌بافی در این شهرستان بعنوان مرکز هنری فرش دستباف و قشقایی مشغول به فعالیت است گفت: خانه فرش قشقایی در تولید وتوزیع، اشتغال پایدار وامر صادرات بازوی توانمندی در کنار سایر تشکلهای مرتبط با این هنر، صنعت است.

گفتنی است : فرش قشقایی و گبه فارس نیز در پایان سال ۱۳۹۵ در سازمان جهانی مالکیت معنوی (WIPO) ثبت شدند که این مهم ضرورت توجه ویژه به سایر تولیدات در امر برندسازی وثبت جهانی را می طلبد..مطلب افتتاح خانه فرش قشقایی فیروز آباد با حضور رییس مرکز ملی فرش برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *