سال گذشته صد در صد واگذاری ها، به بخش خصوصی واقعی بود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۴, ۱۳۹۷
مقالات برگزیده همایش بین المللی ICOPMAS 2018 اعلام شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۴, ۱۳۹۷

بررسی مشکلات و موانع تولیدصنعتگران آذربایجان شرقی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به ریاست استاندار آذربایجان شرقی برگزار و مشکلات واحدهای تولیدی مورد بررسی قرار گرفت .

به گزارش شاتا ، حسین نجاتی رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و گرامیداشت هفته دفاع مقدس به تلاش همه جانبه سازمان صمت استان در پیگیری مشکلات و رفع موانع تولید واحدهای صنعتی اشاره کرد و گفت: طرح رونق تولید سیاستی مهم و راهگشای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به شمار می رود.

وی با تبیین و تشریح اقدامات انجام گرفته طی سال های گذشته و اعلام بازید از ۲۱۸ واحدصنعتی در داخل و خارج شهرک های صنعتی طی ۶ ماهه سال ۹۷ گفت: به منظورحمایت از واحدهای تولیدی مشکل دار در زمینه های مختلف ازجمله : مسائل بانکی ، انرژی و سوخت ، مالیات ، بیمه و محیط زیست از سال ۹۵ مباحث مربوط به کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کلید خورد و در سال ۹۶ استمرار پیداکرد که درسال جاری نیز آئین نامه جدیدی جهت اجرا ابلاغ شده است .

وی ادامه داد: در سال گذشته به ۴۰۹ متقاضی تسهیلات ، ۳۱۸ میلیارد تومان از محل طرح رونق تولید پرداخت شده است .

نجاتی همچنین اظهار داشت: در سال ۹۷ بانکها نیز از محل منابع خود اقدام به پرداخت مستقیم ۴۷۵ میلیارد تومان تسهیلات به ۷۳۷ متقاضی نموده اند .

حسین نجاتی میزان کل تسهیلات سرمایه درگردش یا ثابت پرداختی به واحدهای مشکل دار را ۸۷۰ میلیارد تومان اعلام کرد.

استاندارآذربایجان شرقی نیز با اشاره به حمایت از واحدهای صنعتی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید بر ضرورت تعامل هرچه بیشتر سازمان های مرتبط باحوزه تولید و بانک ها با واحدهای صنعتی بویژه واحدهای صادرات محور به منظور حمایت از ایجاد اشتغال پایدار تأکیدکرد .

در ادامه جلسه ۱۲ واحد تولیدی به تشریح مشکلات و موانع پیش پای تولید پرداختند که با حضور نمایندگان حوزه های مختلف اعم از بانک ، بیمه ، مالیات موارد مطرح شده بررسی و تصمیم لازم اتخاذ شد .مطلب بررسی مشکلات و موانع تولیدصنعتگران آذربایجان شرقی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *