نخستین همایش جامعه هتلداران ایران برگزار شد > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۵, ۱۳۹۷
تقدیر سرپرست وزارت اقتصاد از تلاش های رئیس کل، اعضای هیئت عامل و کارکنان سازمان خصوصی سازی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۵, ۱۳۹۷

تصفیه خانه فاضلاب قم نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب قم که با استفاده از اعتبارات بانک توسعه اسلامی و توسط شرکت آبفای استان قم احداث شده است، نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی شد. جایزه جهانی انرژی معتبرترین و شناخته شده ترین جایزۀ زیست محیطی در جهان است که به موضوعات زمین، انرژی، آب و هوا و توسعه تعلق می گیرد. اولین جایزۀ جهانی در سال ۲۰۰۰ و با ابتکار عمل اتریش برگزار گردید و امروزه سالیانه بیش از ۱۸۰۰ طرح و پروژه از ۱۷۷ کشور جهان به دبیرخانه جهانی انرژی جهت دریافت جایزه ارسال می گردد. گواهینامه پروژه سبز براساس منطق EAST در راستای ضرورت شناسایی پروژهای موفق کشورها که تاثیرات اقتصادی، اجتماعی، زیست محیطی وفنی را داشته اند، با هدف قدردانی از آنان در سطح جهانی و ملی و ارتقاء اعتماد به نفس عمومی، طراحی گردیده است.

در سال جاری مدول دوم تصفیه خانۀ فاضلاب قم که با استفاده از اعتبارات بانک توسعه اسلامی احداث شده است، نامزد شرکت در رقابت گردید که در این راستا ارزیابی ها از سوی ارزیابان جامعه سبز اروپا در تیر ماه ۱۳۹۵ صورت گرفت. پروژه مذکور در تمامی زمینه های زیست محیطی، فنی، اجتماعی و اقتصادی مورد بررسی قرار گرفته و نهایتاً با کسب امتیاز ۹۲۴ از ۱۰۰۰، طبق اعلام انجمن مدیریت سبز ایران، جزو بالاترین امتیازها در میان پروژه های مورد ارزیابی قرار گرفته در ۶ سال اخیر در ایران بوده است. در نتیجه گواهینامۀ سبز در بالاترین سطح، در مراسمی که در تاریخ ۲۶ تا ۳۰ مهرماه در کشور اتریش برگزار می گردد به این پروژه اعطا خواهد شد. ضمن اینکه بدلیل کسب امتیاز بالا، این پروژه وارد رقابت برای انتخاب پروژه برتر در جهان خواهد شد. لازم به ذکر است در سال گذشته بیش از ۲۱۰۰۰ خبر گزاری، روزنامه و شبکه تلویزیونی و وبسایت در ۱۷۷ کشورجهان، اخبار مربوط به مراسم اهداء جایزه را تحت پوشش قرار دادند.
بنیاد جهانی انرژی (Energy Globe Foundation)
بنیاد جهانی انرژی به عنوان بزرگ‌ترین مرجع ارزیابی و حمایت‌کننده از طرح‌های محیط زیستی به ویژه انرژی است که حدود ۳۰ سال است که فعالیت خود را آغاز کرده است و بزرگ‌ترین طرح‌های محیط زیستی از سوی سازمان ملل به منظور نظارت به این بنیاد سپرده می‏شود. در حال حاضر افرادی مانند آقای کوفی عنان (دبیر کل پیشین سازمان ملل) و خانم مانکا گاندی (عضو مجلس سنا و وزیر اسبق محیط زیست هندوستان) عضو هیئت رئیسه آن هستند. این بنیاد یک سازمان غیرانتفاعی است که در پی افزایش آگاهی‌ها و جلب توجهات در راستای ایجاد یک بازنگری و تجدید نظر جهانی در حوزه مسائل مرتبط با انرژی و محیط زیست فعالیت می‌کند. جایزه جهانی انرژی (یا جایزه جهانی برای توسعه پایدار) توسط بنیاد جهانی انرژی به طور سالانه اعطا می شود. هدف از اعطای این جایزه به رسمیت شناختن پروژه‌هایی است که «استفاده دقیق و مقرون به صرفه از منابع و به کارگیری منابع انرژی جایگزین دارند».مطلب تصفیه خانه فاضلاب قم نامزد دریافت جایزه بنیاد جهانی انرژی شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *