بازرسی از ۱۰۱هزار واحد صنفی در آذربایجان غربی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۶, ۱۳۹۷
تهران میزبان دومین جشنواره طبخ غذاهای دریایی کشور – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۶, ۱۳۹۷

پروژه پایش برخط علائم کمک ناوبری کلید می خورد/ بویه های فلزی استان هرمزگان کنار گذاشته شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: پرونده پیشرفته سازی علائم کمک ناوبری و حذف بویه های فلزی در پهنه های آبی به منظور افزایش ضریب ایمنی دریانوردی انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اسماعیل مکی زاده  اظهار داشت: همگام با رشد کمی و کیفی فن آوری در ابعاد ساخت، قدرت مانور و سرعت شناورهای دریایی و ضرورت بهره گیری از تجهیزات کمک ناوبری جدید، پروژه ده ساله به روز رسانی و همگام سازی چراغها و علائم دریایی پهنه های آبی استان از اواسط مردادماه ۱۳۸۸در دستور کار اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان قرار گرفت.

وی افزود: علیرغم مشکلات ناشی از تحریم ها، در زمینه تامین اقلام و ادوات مورد نیاز این پروژه، خوشبختانه با تدبیر و پیگیری مدیران و کارشناسان دریایی و فنی این اداره کل و تلاش و پشتکار شرکت راهبر علائم کمک ناوبری طرف قرارداد در حوزه جنوب شرق کشور، تابستان سال جاری آخرین بویه فلزی از آبراهه های استان برچیده شد.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان گفت: با جایگزین شدن بویه های پلی اتیلن که مجهز به فن آوری پیشرفته مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی است، پرونده پیشرفته سازی علائم کمک ناوبری و بویه های دریایی در استان هرمزگان، یکسال زودتر از برنامه زمانی پیش بینی شده، بسته شد.

مکی زاده اضافه کرد: علاوه بر پیشرفته سازی صورت گرفته در این فرآیند دراز مدت، امکان بهره مندی از فن آوری های های پیشتاز در پایش و ارائه خدمات تعمیر و نگهداری و همچنین امکان رصد بر خط علائم کمک ناوبری نیز در این پروژه پیش بینی شده است.

معاون امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان خاطرنشان کرد: اجرای پروژه پایش برخط علائم کمک ناوبری نیز در آینده نزدیک کلید خواهد خورد تا علاوه بر تسهیل امر ایمنی، امنیت و نظارت گسترده، صرفه جویی چشمگیری نیز در بحث هزینه ها به دنبال دارد.

وی با اشاره به وجود ۶۰ فروند بویه در پهنه های آبی استان هرمزگان ، تصریح کرد: طرح پیشرفته سازی علائم کمک ناوبری علاوه بر افزایش ضریب ایمنی دریانوردی، شرایط تامین امنیت کشتی ها، گسترش حیطه نظارتی بر تردد شناورها در پهنه های آبی استان به ویژه تنگه هرمز و کاهش صدمات علائم را نیز در پی دارد که در این راستا برنامه های توسعه ای نیز در دست مطالعه است.

شایان ذکر است، بویه از جمله ابزارهای کمک ناوبری در پهنه های آبی است که برای علامتگذاری کانال ها، نقاط مبنای مهم، نزدیکی به بندرگاه، خطرها، کشتی های غرق شده و مناطق با اهمیت ویژه به کار می رود. این وسیله برای علامت گذاری خطوط عبور و مرور در گذرگاه های آبی باریک و پرازدحام که مشمول مقررات عبور و مرور هستند، استفاده می شود و کشتی ها در مسیرهای تعیین شده ای که در برگیرنده نقاط ورود و خروج هستند، دریانوردی می کنند.

 مطلب پروژه پایش برخط علائم کمک ناوبری کلید می خورد/ بویه های فلزی استان هرمزگان کنار گذاشته شد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *