سهام پتروشیمی بیستون امروز روی میز مزایده می رود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۷, ۱۳۹۷
توسعه فعالیت های سازمان بنادر با کاهش رسوب کالا/ کالا بیش از یکماه نباید در بنادر کشور رسوب کند/ ضرورت همکاری تمام ارگان ها برای خروج فوری کالاها از بنادر – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۷, ۱۳۹۷

کاهش ۲۳ درصدی واردات استان زنجان – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: طی پنج ماهه سال جاری واردات این استان با کاهش ۲۳ درصدی ۱۱۰ میلیون و ۶۸۱ هزار دلار رسید.

به گزارش شاتا ،ناصر فغفوری با اشاره به اینکه این میزان واردات کمتر از یک درصد واردات کشور را به خود اختصاص می دهد.، یادآورشد: واردات استان در پنج ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، از ۲۳ درصدی کاهش برخوردار بوده است.

این مقام مسئول عنوان کرد : متوسط قیمت محصولات وارداتی زنجان از میانگین کشوری پایین تر است، چرا که به این استان محصول نهایی وارد نمی شود و تمام کالاهای وارد شده مواد اولیه و ماشین آلات خط تولید هستند.

فغفوری اظهار داشت: متوسط قیمت هر تن کالای وارداتی کشور به یک هزار و ۳۵۳ دلار و زنجان به ۷۱۵ دلار می رسد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: ارزش مواد اولیه و ماشین آلات وارداتی پایین تر از سایر اقلام است و پایین بودن متوسط قیمت واردات زنجان نسبت به کشور این موضوع را تایید می کند.

وی تصریح کرد : خاک روی، پارچه نبافته، مصنوعات پلاستیکی، ماشین آلات و قطعات، قطعات ترانسفورماتور، تنظیم کننده ولتاژ، محصولات فولادی، توتون سیگار، پنبه حلاجی نشده، کاغذ گرافت، کاغذ سیگار، باطری قراضه، الیاف سنتتیک و پوشاک کامل بزرگسالان عمده اقلام وارداتی به استان زنجان هستند.

فغفوری ادامه داد: این کالاها اغلب از کشورهای ترکیه، آلمان، چین، کره، ایتالیا، ازبکستان، سوییس، بلاروس، روسیه، بلژیک، مجارستان، اردن، ارمنستان، مصر و آمریکا وارد می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خاطرنشان کرد: تمام محصولات وارداتی به این استان در مسیر تولید قرار می گیرد و اغلب با ایجاد ارزش افزوده، به طور مجدد صادر می شود.مطلب کاهش ۲۳ درصدی واردات استان زنجان برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *