کاهش ۲۳ درصدی واردات استان زنجان – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۷, ۱۳۹۷
افزایش بارورسازی ابرها برای پاییز – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۷, ۱۳۹۷

توسعه فعالیت های سازمان بنادر با کاهش رسوب کالا/ کالا بیش از یکماه نباید در بنادر کشور رسوب کند/ ضرورت همکاری تمام ارگان ها برای خروج فوری کالاها از بنادر – مجله خبری اقتصاد پیشرو
کارشناس اقتصادی گفت: برای آنکه میزان رسوب کالا در بنادر کشور کاهش پیدا کند، ضرورت دارد که سازمان های مرتبط با این حوزه با سازمان بنادر و دریانوردی همکاری کنند.

محمدرضا نجفیان درباره رسوب کالا در بنادر کشور به پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، افزود: گمرک، سازمان توسعه تجارت، بانک مرکزی از جمله مجموعه های هستند که در صورت همکاری بیشتر می توانند در ترخیص کالاهای رسوب شده در بنادر، اثرگذار باشند.

وی ادامه داد: رسوب کالا در بنادر کشور به منزله خواب سرمایه و ایستایی مجموعه های مختلف است از اینرو بنادر محل ماندن کالا نیست. 

وی با بیان اینکه ارایه تسهیلات به صاحبان کالا با هدف سرعت بخشیدن به ترخیص کالا اهمیت زیادی دارد که خوشبختانه سازمان بنادر و دریانوردی در دستور کار خود قرار داده است، خاطرنشان کرد: درست است که کشور در زمینه تامین کالاهای اساسی مشکلی ندارد اما رسوب کالا به سرعت عملیات تخلیه و بارگیری کالا لطمه وارد می کند.

نجفیان اذعان داشت: کالا بیش از یکماه نباید در بنادر رسوب کند که البته در اکثر کشورهای صاحب بندر این مدت حداکثر ۱۵ روز است. 

وی اظهار داشت: خوشبختانه طی دو هفته اخیر عملیات تخلیه کالا از بنادر کشور سرعت یافته است. طبق آخرین اطلاعات ارایه شده از سوی گمرک  روزانه ۵ الی ۵ هزار و ۶۰۰ کامیون کالاها را به شهرهای هدف می برد. این در حالی است که تا ماه گذشته این میزان در حدود ۳ هزار و ۷۰۰ کامیون بوده است.

کارشناس اقتصادی گفت: سازمان بنادر با همکاری بخش و  ارگان های مختلف می تواند خروج کالا از بندر تسهیل را کند تا ماندگاری کالاها کمتر شود.

 مطلب توسعه فعالیت های سازمان بنادر با کاهش رسوب کالا/ کالا بیش از یکماه نباید در بنادر کشور رسوب کند/ ضرورت همکاری تمام ارگان ها برای خروج فوری کالاها از بنادر برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *