راهکارهای توسعه صنعت مس – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۱۵, ۱۳۹۷
دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ اقوام گلستان برگزار می‌شود > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۱۶, ۱۳۹۷

افزایش۲۴درصدی جواز تاسیس واحدهای صنعتی/ رشد اعطای تسهیلات به بخش صنعت و معدن – مجله خبری اقتصاد پیشرو


طی۴ ماهه اول سال جاری تعداد ۶ هزار و ۶۹۶ فقره جواز تاسیس واحدهای صنعتی با پیش بینی سرمایه‌گذاری ۵۱۹ هزارو ۶۵۱ میلیارد ریال و اشتغال۱۵۲ هزارو ۲۱۸ نفر صادر شده است. مقایسه ارقام فوق با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده افزایش حدود۲۴درصد در تعداد و ۲۵ درصدی در اشتغال است.

به گزارش شاتا، طی ۴ ماهه اول سال جاری ۱۶۱۷ فقره پروانه بهره برداری با سرمایه گذاری ۲۷۳هزار و ۳۶۸ میلیارد ریال و اشتغال ۳۰هزار و ۳۴۰ نفر صادر شده است. مقایسه ارقام فوق با مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهنده افزایش ۱۸۸ درصدی در سرمایه گذاری و ۱۰٫۳درصدی در اشتغال می‌باشد.

بیشترین تعداد جواز تاسیس در استان‌های خراسان رضوی و یزد و فارس به ترتیب با ۵۵۴ و ۴۶۰ و ۴۶۰ فقره صادر شده‌است.

همچنین بیشترین تعداد پروانه بهره برداری صادره در بین استان‌های کشور مربوط به استان اصفهان با ۱۳۷ فقره و کمترین با ۴ فقره به بوشهر تعلق دارد.

بالاترین میزان سرمایه گذاری مندرج در پروانه های بهره برداری صادره را، استان هرمزگان با ۱۹۲هزار و ۹۸۲ میلیارد ریال با سهم ۷۰٫۶ درصدی به خود اختصاص داده است.

رشد تسهیلات بخش صنعت و معدن

همچنین بنابر همین آمار تسهیلات پرداختی بانک‌ها و موسسات اعتباری در ۴ ماهه نخست سال جاری به بخش صنعت و معدن با افزایش ۲٫۱ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۴۶٫۸ هزار میلیارد تومان رسیده است.

علاوه بر این در بخش بازرگانی نیز ۲۵٫۱ هزار میلیارد تومان تسهیالت پرداخت شده است که رشدی برابر با ۱۵٫۲درصد را نشان می‌دهد. سهم تسهیلات بخش صنعت و معدن و بازرگانی، به ترتیب ۲۸ و ۱۵ درصد بوده است.مطلب افزایش۲۴درصدی جواز تاسیس واحدهای صنعتی/ رشد اعطای تسهیلات به بخش صنعت و معدن برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *