واردات فولاد به ترکیه سهمیه‌بندی شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۱۸, ۱۳۹۷
تقویت همکاری سازمان میراث‌فرهنگی با کانون پرورش فکری کودکان > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۱۹, ۱۳۹۷

تقدیر وزیر ارتباطات ازوزیرصمت/ اتصال سامانه ها جلوی تخلفات را می‌گیرد – مجله خبری اقتصاد پیشرو


محمدجواد آذری جهرمی در مراسم رونمایی از منظومه سامانه های تجارت کشورگفت: امروز نظام ارزیابی در وزارت صمت فعال شده و اگر بسیاری از سامانه‌های دستگاههای دیگر به این سامانه متصل شوند، چه هدفی مهم‌تر از این تحقق پیدا می‌کند‌که می‌توان جلوی بروز تخلفات را گرفت .کار امروز، بسیار ارزشمند است و جا دارد به آقای شریعتمداری تبریک بگویم که درتحقق دولت الکترونیک اهتمام داشته اند .

به گزارش شاتا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سخنرانی خود در این مراسم گفت: بعد از تصویب قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از شیوه های اساسی که مد نظر قرار گرفت نظام پیشگیری بود تا بر اساس آن بتوانیم جلوی رانت و فساد را بگیریم و در مکانیسم واردات و صادرات در کشور شفافیت ایجاد کنیم .

وی افزود: در توسعه سامانه ها توفیقات خوبی بدست آمد که یکی از نمونه های موفق آن، سامانه طرح ثبت تلفن همراه است که توانست جلوی حجم بسیاری از قاچاق گوشی همراه را بگیرد . آمار دولت هم نشان می دهد که ۱۲هزارمیلیارد تومان از حجم قاچاق در کشور کاسته شده است.البته اخیرا با توجه به نوسانات ارزی، واردات قاچاق کمرنگ تر و صادرات آن بیشتر شده است.

وی ادامه داد: نکته اساسی که در مورد سامانه ها وجود دارد و مورد غفلت قرار گرفته، عدم اتصال سامانه های مرتبط، به یکدیگر است.چرا که در بین دستگاههای دولتی، همچنان اصطکاک جدی برای اتصال وجود دارد. در حالی که اتصال و هم افزایی است که می تواند فرایندها را اصلاح کند. ما نمی توانیم هر روز دستگاههای قضایی و امنیتی را مشغول کنیم تا دنبال فساد بگردند و با آن برخورد کنند.باید یک بار برای همیشه روند های فساد زا را با اقتصاد سالم اصلاح کنیم. در این مسیر، وزارت صمت سامانه ای برای اتصال تمام زیر سیستمهای داخلی وزارتخانه راه اندازی کرده که این ارزشمند ترین پروژه است. سامانه اعتبار سنجی که امروز یکی از پروژه هاست، می تواند بساری از تصمیمات ما را اصلاح کند .

وزیر ارتباطات تاکید کرد: امروز نظام ارزیابی در وزارت صمت فعال شده و اگر بسیاری از سامانه های دستگاههای دیگر به این سامانه متصل شوند می شود، چه هدفی مهم تر از این تحقق پیدا می کند که می توان جلوی بروز تخلفات را گرفت؛کار امروز،بسیار ارزشمند است و جا دارد به اقای شریعتمداری تبریک بگویم که درتحقق دولت الکترونیک در زیر مجموعه های خود اهتمام داشته اند . در عین حال باید تاکید کنم که ما هم به عنوان دستور حاکمیتی و هم دستور دولتی بر این موضوع پا فشاری می کنیم که نگهداشت اطلاعات در دستگاهها فساد بوده و باید جرم تلقی شود.

وی تصریح کرد : همانطور که ما بر اساس قانون مبارزه با قاچاق و ارز در واردات، بسیاری از فرآیندها را تسهیل و نظارت وپیگیری کردیم؛وزارت صمت هم دراین زمینه باید برای بقیه دستگاهها محور شود.مطلب تقدیر وزیر ارتباطات ازوزیرصمت/ اتصال سامانه ها جلوی تخلفات را می‌گیرد برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *