یادروز حافظ فرصتی برای سیرابی تفکر از اندیشه والای اوست > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۰, ۱۳۹۷
بانک ها در واگذاری اموال مازاد خود، جدی تر عمل کنند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۰, ۱۳۹۷

سفر معاون بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا به کشورمان – مجله خبری اقتصاد پیشرو
به گزارش دفتر وامها، مجامع و موسسات بین¬المللی این سازمان، آقای دانی الکساندر، معاون بانک سرمایه¬گذاری زیرساخت آسیا به دعوت این سازمان، در رأس هیأتی طی روزهای ۲۰ لغایت ۲۷ تیرماه ۱۳۹۵ به کشورمان عزیمت نمود

هدف از این سفر مذاکره و بررسی نحوه همکاری¬ و تعاملات کشورمان با بانک مزبور و چگونگی استفاده از تسیهلات این بانک طی سنوات آتی می باشد.

بانک جدیدالتاسیس سرمایه‌گذاری زیرساخت آسیا با هدف تامین مالی پروژه‌های زیربنایی و رونق بخشیدن به اقتصاد کشورهای آسیایی و در نتیجه ایجاد رشد اقتصادی پایدار در منطقه آسیا تاسیس گردیده است. با تصویب هیات وزیران در سال گذشته، وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی از طرف دولت، اساسنامه بانک مزبور را در اجلاس وزرا در پکن- جمهوری خلق چین به امضاء رساندند. در حال حاضر ۵۷ کشور عضو بانک هستند و جمهوری اسلامی ایران نیز در زمره کشورهای موسس بانک می¬باشد.

طبق برنامه¬ریزی¬های صورت پذیرفته، معاون بانک سرمایه¬گذاری زیرساخت آسیا با رئیس کل سازمان سرمایه¬گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران، معاون ذیربط سازمان مدیریت و برنامه¬ریزی کشور، مدیران بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و برخی مسئولین ذیربط دستگاه¬های اجرایی، به منظور بررسی تعاملات و شناسایی زمینه¬های همکاری درخصوص طرح¬های زیربنایی واجد شرایط تأمین مالی خارجی طی سال¬های آتی ملاقات و مذاکره نمودند.

        مطلب سفر معاون بانک سرمایه گذاری زیرساخت آسیا به کشورمان برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *