پنجمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک، بیمه و خصوصی سازی توانمندیهای سازمان خصوصی سازی را در معرض دید مخاطبان قرار می دهد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۴, ۱۳۹۷
کاهش ماندگاری کشتی ها به حداقل زمان با ارائه سرویس همزمان هر دو اپراتور بندر شهید رجایی/ جابجایی جرثقیل های مستقر در اسکله فاز دوم و استقرار گنتری های پیشرفته – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مهر ۲۴, ۱۳۹۷

شیوه نامه بهره برداری معادن گیلان تدوین می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو


فرهاد دلق پوش در نشست مشترک سازمان صمت و هیئت مدیره سازمان نظام مهندسی معدن گیلان، اظهار داشت: شیوه نامه بهره برداری معادن متناسب و همگون با وضعیت اقلیمی و آمایشی استان گیلان دارای چارچوب قانونی، جهت پیشگیری از فرآیند نامطلوب برداشت های معدنی با همکاری نظام مهندسی معدن، تدوین می شود.

به گزارش شاتا، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در این نشست بر ضرورت برنامه‌ریزی منسجم نظام مهندسی معدن در نحوه برداشت های مواد معدنی تأکید کرد و گفت: باید طرحی مطابق با استانداردهای نوین جهانی و همگام با ضوابط زیست محیطی استان برای بهره برداری معادن ارائه شود.

دلق پوش افزود: در گذشته بسیاری از برداشت های معدنی خارج از چارچوب و رویه قانونی صورت می گرفت که هم اکنون تا حدی نظام مند شده و ضوابطی بر آن حاکم شده است.

وی با بیان ضرورت ساماندهی و تجمیع فعالیت های فرآوری مواد معدنی، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های ما در حوزه معدن ایجاد سایت و پهنه معدنی مشخص، برای جلوگیری از پراکندگی فعالیت های معدنی به ویژه در حوزه شن و ماسه می باشد. هم اکنون برخی از فعالیت های معدنی در دامنه سرسبز استان، منظره و جلوه مطلوبی ندارند که با توجه به گردش پذیر بودن استان این مسئله اصلا زیبنده نیست.

این مسئول در ادامه از تشکیل شورای معادن استان به عنوان یک فرصت مطلوب یاد کرد و اضافه کرد: بسیاری از امور و طرح های معدنی جهت ساماندهی امور معادن با رعایت تکالیف سایر دستگاه‌های مرتبط با اخذ مصوبه از شورای معادن رفع می شود و ظرفیت‌های بالقوه معادن استان باید شناسایی شود و با توجه به تعداد پروژه های عمرانی در دست اقدام استان از ظرفیت های و منابع جدید استفاده شود.

فرهاد دلق پوش اصلاح رویه برداشت های معدنی با هدف کاهش فرایند زائد اداری را منوط به تعامل بیشتر و تسریع در پاسخ استعلامات دستگاه های مرتبط دانست و گفت: اصلاح رویه ها با هم اندیشی و تعامل سایر استان هایی که معادن مشابه دارند و تجارب مطلوبی در این زمینه دارند در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه اصلاح رویه‌های غلط و خارج از چارچوب گذشته با مقاومت ها و فشارهایی همراه شده است که امور معدنی را با کندی مواجه کرده است تصریح کرد: مسئولین و ناظرین فنی معادن سابق از معدنکاران حقوق دریافت می کردند و این موضوع با اصل نظارت مغایرت داشت که برای جلوگیری از تخلفات این امر اصلاح شده وهم اکنون از سازمان نظام مهندسی معدن حقوق دریافت می کنند.

فرهاد دلق پوش در ادامه نشست از رئیس سازمان نظام مهندسی معدن گیلان، فعالیت مسئولین فعال فنی به صورت چرخشی در معادن مختلف را خواستار شد و تاکید کرد: نظارت دقیق بر گزارشات کارشناسان و مسئولین فنی معادن بر عهده سازمان نظام مهندسی است و بایدحساسیت لازم در نحوه فعالیت مسئولین فنی جهت پیشگیری از بروز هرگونه شبهه و تخلف احتمالی وجود داشته باشد و وضعیت آنها در معادن به نحو مطلوب ساماندهی شود.

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان ارائه طرح مهندسی برای صدور پروانه بهره‌برداری معدن را الزامی دانست و اظهار داشت: طرح های معدنی باید مطالعه شده با استراتژی مشترک کارشناسی در ابتدای فعالیت هر معدنی، تهیه شود تا در حین فعالیت بر اساس آن طرح عمل نموده و دچار مشکل نگردند.مطلب شیوه نامه بهره برداری معادن گیلان تدوین می شود برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *