پیش بینی سرمایه‌گذاری ۱۵۰۰ میلیاردریالی در شهرستان فردوس – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۱, ۱۳۹۷
۵ بازدارنده کسب‌وکار خانوادگی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۱, ۱۳۹۷

۴۷میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان جابجا شد/ ترابری ۹ میلیون نفر سفر دریایی/ صادرات غیرنفتی از ۱۸ میلیون تن گذشت/ جابجایی ۱٫۱ میلیون TEU کانتینر – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی نیمه اول سال جاری ۴۷ میلیون تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی تخلیه و بارگیری شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، اله مراد عفیفی پوردرباره عملکرد بنادر استان هرمزگان طی شش ماه نخست سال ۹۷،افزود: از مجموع ۴۷ میلیون و ۴۱۴ هزار تن کالای جابجا شده در این بنادر، ۳۰ میلیون و ۵۴۱ تن مربوط به کالاهای غیر نفتی و ۱۶ میلیون و ۸۷۲ هزار تن به فرآوردهای نفتی اختصاص دارد.

وی با اشاره به صادرات ۱۸ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۵۹۶ تن کالای غیرنفتی اظهار داشت: طی نیمه نخست سال جاری، دو میلیون و ۶۹۲ هزار و ۴۴۷ تن از این کالاها ترانزیت و یک میلیون و ۴۴۹ هزار و ۶۸۰ تن، نیز ترانشیپ شد. 

وی حجم کابوتاژ (حمل و نقل ساحلی) کالاهای غیرنفتی را سه میلیون و ۸۴۸ هزار و ۵۲۵ تن و همچنین حجم واردات را سه میلیون و ۵۱۲ هزار و ۴۶۰ تن اعلام کرد.

۶٫۵ میلیون تن فرآورده نفتی صادر شد

مدیرکل بنادر و دریانوردی  استان هرمزگان با اشاره به صادرات شش میلیون و ۵۶۲ هزار و ۹۰۱ تن فرآورده نفتی از بنادر این استان، خاطرنشان کرد: از آغاز سال ۹۷ تا ابتدای مهر ماه جاری، ۲۴ هزار و ۴۱۵ تن، از اینگونه کالاها ترانزیت و ۹ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۸۸۰ تن، کابوتاژ شد. همچنین تخلیه ۷۲۰ هزار و ۵۷۳ تن محموله وارداتی نیز به انجام رسید. 

این مقام مسئول اظهار داشت: در این مدت، تخلیه و بارگیری یک میلیون و ۱۰۱ هزار و ۷۱۶ TEU کانتینر (هر تی.ای. یو معادل یک کانتینر بیست فوت) در بنادر بازرگانی این استان به انجام رسید.

عفیفی پور با اشاره به جایگاه استان هرمزگان به عنوان پایتخت سفرهای دریایی ایران، گفت: در نیمه نخست سال جاری، ترابری ۹ میلیون نفر سفر در بنادر مسافری و پایانه های دریایی به ثبت رسید.

شناورهای ورودی ۴۲ درصد افزایش یافت

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان تعداد شناورهای ورودی به بنادر این استان را ۴۴ هزار و ۵۷۶ فروند با رشد ۴۲ درصدی اعلام کرد و گفت: از این تعداد، دوهزار و ۶۵۲ فروند شامل کشتی های بالای هزار تن و ۴۱ هزار و ۹۲۴ فروند از شناورهای پهلو گرفته در بنادر، زیر هزار تن وزن داشته است.مطلب ۴۷میلیون تن کالا در بنادر هرمزگان جابجا شد/ ترابری ۹ میلیون نفر سفر دریایی/ صادرات غیرنفتی از ۱۸ میلیون تن گذشت/ جابجایی ۱٫۱ میلیون TEU کانتینر برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *