صادرات برق ارتباطی با تحریم‌های احتمالی ندارد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۳, ۱۳۹۷
انتصاب سرپرست جدید معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی در اداره‌کل میراث‌فرهنگی آذربایجان شرقی > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۴, ۱۳۹۷

رحمانی مطرح کرد:تشریح اولویت های وزارت صنعت/ تشکیل اتاق فکر و تاکید بر جوانگرایی در انتصاب ها – مجله خبری اقتصاد پیشرو


سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت در مراسم« بیست و دومین دوره روز ملی صادرات» مهمترین اولویت های وزارت صنعت را تامین کالاهای اساسی مورد نیاز مردم ، توجه ویژه به زنجیره تولید و حمایت از صادرات اعلام کرد و گفت: صادرات پیشران توسعه و اقتصاد کشور است و شرایط کنونی می توانست یک فرصت طلایی برای افزایش صادرات باشد.

به گزارش شاتا، رضا رحمانی که به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت صنعت ،معدن وتجارت از سوی رییس جمهور به مجلس شورای اسلامی معرفی شده است، تصریح کرد: توسعه صادرات نقش مهمی در بهبود وضعیت اقتصادی کشور دارد.اما در شرایط کنونی برای کالاهای یارانه ای باید محدودیت هایی وجود داشته باشد، ولی برای سایر کالاها فرصت مناسبی بود که صادرات افزایش یابد.

وی در ادامه به اتخاذ سیاست های حمایتی از تولید ملی اشاره و خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی و برای صرفه جویی ارزی، برنامه ریزی کردیم که ۱۰ میلیارد دلار از واردات سالهای قبل برای حمایت از تولید داخلی هزینه شود که این سیاست ،رونق تولید، اشتغال پایدار و به ظرفیت رساندن واحد های راکد را به همراه خواهد داشت.

تشکیل اتاق فکر و جوان گرایی

سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت در ادامه تشکیل اتاق فکر و جوان گرایی در انتصاب ها را از اولویت های خود برای تصدی این وزارتخانه اعلام و خاطر نشان کرد: در وزارت صنعت ، معدن وتجارت میانگین سنی جوانان پایین خواهد آمد و از تجربه های افراد با سابقه نیز در اتاق های فکر که در بخش های صنعت ، معدن وتجارت تشکیل خواهد شد، بهره مند خواهیم شد.

رحمانی اضافه کرد: از تجربه های و پیشنهادهای بخش خصوصی نیز در این اتاق فکرها استفاده خواهیم کرد.

سرپرست وزارت صنعت ، معدن و تجارت افزود: سعی براین است که با تعامل و همفکری فعالان عرصه اقتصاد، تصمیماتی با کمترین آسیب اتخاذ شود.

رحمانی دربخش دیگری از سخنانش به تشریح دغدغه های صنعتگران پرداخت و افزود: مشکلاتی نظیر نوسانات ارز و ایجاد ثبات در تصمیم گیری ها از جمله دغدغه های بخش خصوصی بود که مطرح شد و دولت نیز سعی در رفع این دغدغه ها دارد.

بیست و دومین دوره روز ملی صادرات امروز با هدف انتخاب صادرکنندگان برتر غیرنفتی با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری،رضا رحمانی،گزینه پیشنهادی برای وزارت صنعت،معدن و تجارت،محمد شریعتمداری،وزیر سابق صنعت و گزینه پیشنهادی برای وزارت رفاه،تعاون و کار و فعالان اقتصادی برتر در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد.مطلب رحمانی مطرح کرد:تشریح اولویت های وزارت صنعت/ تشکیل اتاق فکر و تاکید بر جوانگرایی در انتصاب ها برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *