به کشاورزی بعنوان بخش مولد اقتصاد، نگاه ویژه ای دارم – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۴, ۱۳۹۷
محمد اسلامی برنامه های مفصلی در حوزه مسکن، بازآفرینی شهری، ریلی و هوایی دارد/ اسلامی گزینه مناسبی برای وزارت راه و شهرسازی خواهد بود/ نظر مثبت کمیسیون عمران نسبت به رای اعتماد اسلامی در مجلس شورای اسلامی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۴, ۱۳۹۷

۱۴۰ کارت بازرگانی‌در قزوین ابطال یا تعلیق می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت قزوین گفت: از ۵۴۰ کارت بازرگانی استان، ۱۴۰ مورد غیر فعال بوده و در مرحله تعلیق یا ابطال قرار دارند.

به گزارش شاتا ، پرزحمت اعلام کرد: طبق بخش نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بازبینی و رصد کارت های بازرگانی استان در دستور کار قرار دارد و طبق ارزیابی های صورت گرفته برای تمدید، ابطال و تعلیق آنها اقدام خواهد شد.

این مسئول اضافه کرد: کارت بازرگانی مجوزی است که توسط اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی صادر شده و بعد از تایید سازمان صنعت،معدن و تجارت دارنده آن می تواند برای ثبت سفارش و ترخیص کالا و واردات از مناطق آزاد اقدام کند.

پرزحمت یادآور شد: ۸۵ درصد کارت های بازرگانی صادر شده در استان در بخش صنعت هستند اما در بخش های فنی، مهندسی، کشاورزی، ورزشی و فنی نیز کارت های بازرگانی صادر شده است.

وی با اشاره به فعالیت اتحادیه صادرکنندگان استان افزود: سال گذشته این اتحادیه با ۱۹۴ عضو در قزوین تشکیل شد که یک صد میلیون دلار صادرات داشت.

این مسئول ادامه داد: خوشبختانه امسال تعداد صادرکنندگان نمونه ملی استان از ۲ مورد به سه واحد تولیدی افزایش یافت که نشان دهنده فعالیت مثبت بازرگانان و تجار ایرانی در افزایش طراز اقتصادی کشور و استان قزوین است.

وی افزود: این واحدهای بازرگانی به عنوان صادرکننده نمونه ملی با حضور معاون اول رییس جمهوری و سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در تهران تجلیل شدند که نقش موثری در نمایش ظرفیت ها و توانمندی های صنعتی و بازرگانی استان قزوین در سطح کشور داشت.

استان قزوین سه هزار و ۶۰۰ واحد تولیدی و ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی دارد.مطلب ۱۴۰ کارت بازرگانی‌در قزوین ابطال یا تعلیق می شود برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *