۱۴۰ کارت بازرگانی‌در قزوین ابطال یا تعلیق می شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۴, ۱۳۹۷
احداث رینگ دو سویه برق بین ایران و ترکیه – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۴, ۱۳۹۷

محمد اسلامی برنامه های مفصلی در حوزه مسکن، بازآفرینی شهری، ریلی و هوایی دارد/ اسلامی گزینه مناسبی برای وزارت راه و شهرسازی خواهد بود/ نظر مثبت کمیسیون عمران نسبت به رای اعتماد اسلامی در مجلس شورای اسلامی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نظر کمیسیون عمران برای حضور “محمد اسلامی” در وزارت راه و شهرسازی مثبت است و به احتمال قوی روز شنبه وی به عنوان وزیر راه و شهرسازی در مجلس انتخاب می‌شود، گفت: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی قول اتمام مسکن مهر تا پایان دولت را داده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، محمدرضا رضایی کوچی درباره ارزیابی برنامه‌های وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی، اظهار کرد: آقای اسلامی در چند جلسه برنامه‌های خود را به نمایندگان مجلس ارائه کردند و برنامه‌هایشان را برای این وزارتخانه کاربردی و عملیاتی دیدیم.

وی با تاکید بر اینکه نظر کمیسیون عمران نسبت به آقای اسلامی برای وزارت راه و شهرسازی مثبت است، گفت: معتقدم آقای اسلامی روز شنبه با رای نمایندگان مجلس وزیر راه و شهرسازی می‌شود.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، افزود: در کمیسیون عمران به این اجماع رسیدیم که اسلامی گزینه مناسبی برای وزارت راه و شهرسازی است و به ایشان رای موافق برای تصدی وزارت راه و شهرسازی می‌دهیم.

رضایی کوچی، ادامه داد: وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی برنامه‌های عملیاتی برای حوزه مسکن ارائه کرده‌اند و برنامه‌های خود را در چهار حوزه مسکن مهر، مسکن اجتماعی، بافت فرسوده، شهرسازی برای مجلس توضیح دادند که در هر حوزه شاهد ارائه برنامه‌های عملیاتی از سوی وی بوده‌ایم.

اسلامی پایبند به اسناد بالادستی است

وی، افزود: مهم‌ترین برنامه آقای اسلامی در حوزه مسکن درباره ساماندهی مسکن مهر بود  که قول دادند تا پایان دولت پرونده مسکن مهر در سراسر کشور بسته شود.

رضایی کوچی با بیان اینکه وی متعهد به اجرای تکالیف برنامه ششم توسعه است، ادامه داد: یکی از مزیت‌های برنامه‌های محمد اسلامی این است که در هر حوزه‌ای پایبند به اسناد بالادستی به ویژه تکالیف تعیین شده در برنامه ششم توسعه هستند و اجرای آن را در اولویت قرار داده است.

اتصال راه‌آهن به شبکه ریلی بین‌المللی در دستور کار گزینه پیشنهادی وزارت راه

وی با اشاره به برنامه‌های اسلامی در حوزه حمل و نقل، گفت: وزیر پیشنهاد راه و شهرسازی برنامه‌های مفصلی در حوزه توسعه شبکه ریلی به ویژه اتصال راه‌آهن به شبکه ریلی بین‌المللی و همچنین توسعه ترانزیت هوایی دارد و معتقدیم توان اجرای برنامه ارائه شده را هم خواهد داشت.

از برنامه های محمد اسلامی؛ جذب حداکثری بخش خصوصی است

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های اسلامی در حوزه بازآفرینی شهری، تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین پروژه‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن بازآفرینی شهری است که در چند سال گذشته اجرای آن روند کندی داشته است. برنامه آقای اسلامی این است که با جذب حداکثری بخش خصوصی و ایجاد اعتماد بین مردم سرعت اجرای پروژه را افزایش دهد.

رضایی کوچی درباره ضرورت افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن تاکید کرد: هرچند که این رقم تسهیلات مسکن در سال گذشته می‌توانست درافزایش قدرت خرید مردم موثر باشد اما با افزایش ۷۰ درصدی قیمت مسکن در کلانشهری مانند تهران وام‌های ۸۰ میلیون تومانی دیگر نمی‌توانند در بازار مسکن موثر عمل کنند.

وی ادامه داد: برنامه آقای اسلامی هم افزایش سقف تسهیلات مسکن است که باید به سرعت آن را  به اجرا برسانند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: معتقدم با توجه به برنامه‌هایی که از سوی آقای اسلامی در چند روز گذشته ارائه شد روز شنبه مجلس وی را به عنوان وزیر راه و شهرسازی انتخاب کند.

منبع: ایلنامطلب محمد اسلامی برنامه های مفصلی در حوزه مسکن، بازآفرینی شهری، ریلی و هوایی دارد/ اسلامی گزینه مناسبی برای وزارت راه و شهرسازی خواهد بود/ نظر مثبت کمیسیون عمران نسبت به رای اعتماد اسلامی در مجلس شورای اسلامی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *