مزایده سهام یک شرکت، یک جایگاه سوخت، یک انبار و یک سیلوی دولتی برگزار شد – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۸, ۱۳۹۷
سمینار آموزشی « لجستیک و زنجیره حمل و نقل » در سازمان بنادر/ نگاهی به نحوه عملیات بندری در ایران و اتحادیه اروپا/ تبیین نقش زنجیره تأمین در حمل و نقل دریایی – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۸, ۱۳۹۷

کاهش حجم قاچاق در سطح استان تهران – مجله خبری اقتصاد پیشرو


بررسی عملکرد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز طی نیمه نخست سال جاری نشان می دهد که حجم قاچاق کالا کاهش یافته است.

به گزارش شاتا، در راستای بازرسی های انجام شده از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه، توسط تیم بازرسان مبارزه با قاچاق کالا سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران در نیمه نخست سال جاری بیش از ۲۶ هزار بازرسی در استان تهران در قالب تیم های گشتی صورت گرفته است.

در پی این امر تعداد ۷۴۷ پرونده تخلف به ارزش ۱۰۸ میلیارد و ۴۲۱ میلیون و ۷۹۵ هزار و ۱۸۰ ریال تشکیل شده و برای رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شده است.

گزارش عملکرد بازرسی های انجام شده از مراکز خرد و کلان در سطح عرضه در استان تهران نشان می دهد که در ۶ماهه نخست سال ۹۷ برابر با ۲۶ هزار و ۹۱ بازرسی صورت گرفته در حالی که میزان بازرسی های در مدت مشابه سال ۹۶ برابر با ۱۳ هزار و ۸۵۵ مورد گزارش شده است. این امر نشان از آن دارد که تعداد بازرسی های انجام شده از سوی بازرسان سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران در قالب تیم های گشت مشترک نسبت به سال گذشته با افزایش روبرو شده است.

اما از آنسو تعداد پرونده های تشکیل شده در نیمه نخست سال جاری ۷۴۷ مورد گزارش شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته این تعداد برابر با ۸۹۹ مورد بوده است. بررسی این روند نیز نشان دهنده کاهش قاچاق در سطح استان تهران است.

علاوه بر این از تعداد کل بازرسی های صورت گرفته در استان تهران، تعداد ۴ هزار و ۱۸۷ مورد بازرسی در شهر تهران و ۲۱ هزار و ۹۰۴ مورد نیز در شهرستان های تابعه استان تهران صورت گرفته است.

همچنین سهم شهر تهران از پرونده های تخلف تشکیل شده برابر با ۳۱۶ پرونده به ارزش ۱۱ میلیارد و ۳۲۷ میلیون و ۴۶۴ هزار و ۶۰۰ ریال بوده در حالی که ۴۳۱ پرونده تخلف مربوط به شهرستان های تابعه استان تهران است.

بیشترین کالاهای قاچاق مکشوفه در نیمه نخست سال جاری نیز به ترتیب مرتبط با گروه‌های لوازم آرایشی بهداشتی، کالای عطاری، سیگار، توتون، تنباکو و محصولات دخانی، میوه، دارو، مواد خوراکی و صنایع غذایی است.مطلب کاهش حجم قاچاق در سطح استان تهران برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *