توزیع۱۵۰تن گوشت قرمز در ایلام – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۱۴, ۱۳۹۷
۹۰ هزار انشعاب غیرمجاز برق در استان تهران – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۱۴, ۱۳۹۷

رونمایی از پروژه مطالعاتی مدیریت بحران در بنادر شهید رجایی و امام (ره) – مجله خبری اقتصاد پیشرو
مطالعات تفصیلی مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در بنادر شهید رجایی و امام خمینی (ره) که در ۷ فاز توسط دانشگاه مالک اشتر به انجام رسید، در گردهمایی تخصصی پدافند غیرعامل با رویکرد حمل و نقل دریایی رونمایی شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، پروژه مطالعات مدیریت بحران در دو بندر مهم و استراتژیک امام خمینی در استان خوزستان ( به عنوان بندر هاب کالاهای اساسی) و بندر شهید رجایی در هرمزگان ( به عنوان بندر هاب کالاهای کانتینری ) از اردیبهشت سال ۹۶ توسط اداره کل مدیریت بحران ، پدافند غیرعامل و HSE کلید خورد و سرانجام در پایان مهرماه سال جاری با انجام اصلاحات ، امروز طی مراسمی در سازمان بنادر معرفی شد.

 

بر اساس این گزارش، این مطالعات با اهداف « تهدید شناسی » ؛ « کاهش آسیب پذیری»  و « ارائه راهکار و روش ها» در دست تدوین قرار گرفت و با عملیاتی شدن این طرح دانشگاهی ، راه برای انجام مطالعات پدافند غیر عامل و مدیریت بحران در سایر بنادر تجاری کشور گشوده شده است.

 

برپایه این گزارش، تهیه و تنظیم سند بالا دستی و نقشه راه جهت بندر هدف با رویکرد پایداری ملی و مدیریت بحران ؛ تهدید شناسی بندر هدف با رویکرد احصا و آنالیز تهدیدات انسان ساز و مخاطرات طبیعی و غیر طبیعی و کاهش آسیب پذیری و استمرار فعالیت بندر در مواجه با بحران ها ، از جمله اهداف این مطالعات محسوب می شود.

 

از دیگر اهداف این پروژه دانشگاهی در حوزه پدافند غیرعامل بندری ، می توان به ارزیابی ریسک پذیری اجزا و المان های موجود در زنجیره عملکرد اصلی بندر و ارائه راهکار و روشهای ارتقا و بهسازی اجزا و المان ها در فرایند اصلی عملکرد بندر و تعیین اولویت بندی آن اشاره کرد. مطلب رونمایی از پروژه مطالعاتی مدیریت بحران در بنادر شهید رجایی و امام (ره) برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *