فعالیت مجدد مرز تجاری شلمچه – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۱۵, ۱۳۹۷
یک اثر هنری از استان گلستان نشان بین‌المللی کیفیت دریافت کرد > خبرگزاری میراث آریا – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۱۶, ۱۳۹۷

کارنامه درخشان رحمانی نویدبخش روزهای خوب برای صنعت است/خروج از رکود و تقویت صادرات غیر – مجله خبری اقتصاد پیشرو


حسینعلی شهریاری در موافقت با رضا رحمانی به عنوان گزینه معرفی شده برای تصدی وزارت صنعت،‌معدن و تجارت گفت: رویکرد برنامه‌محوری و سوابق رحمانی نشانگر توسعه در این حوزه خواهد بود. علاوه بر این کارنامه درخشان ایشان نشان می‌دهد که اعتقاد به بخش خصوصی در به حرکت درآوردن اقتصاد با محوریت این بخش روزهای خوبی را برای صنعت پیش روی خود خواهد داشت.

به گزارش شاتا، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در ادامه اظهار کرد: در عصر کنونی رونق اقتصادی کشورها ناشی از رونق اقتصادی در بخش صنعت، معدن و تجارت است که در واقع یکی از حساس‌ترین بخش‌های یک کشور است و به دلیل تاثیر مستقیم بر اقتصاد، به تعبیری نبض اقتصادی کشور است.

او همچنین اضافه کرد: لذا این بخش از اهمیت و حساسیت ویژه‌ای برخوردار است. حسن سابقه و تجارب ارزشمند آقای رحمانی نویدبخش روزهای خوب برای وزارت صنعت و معدن است. مخالفان طوری صحبت کردند که فکر می‌کردند یک وزارتخانه در هیات دولت می‌تواند مشکلات کشور را برطرف کند. غافل از اینکه وزیر یک نفر در هیات دولت است و نه تنها دولت به تنهایی بلکه قوه مقننه و قوه قضاییه همگی باید دست به دست هم دهند تا مشکلات کشور برطرف شود. نباید از یک نفر انتظار داشته باشیم که همه مشکلات را حل کند.

شهریاری در ادامه بیان کرد: رحمانی علاوه بر داشتن تعهد و تخصص و شایستگی، برای این مسئولیت خطیر یکی از برترین مدیران اجرایی و اقتصادی کشور است. انتخاب ایشان از سوی رییس جمهور اراده و عزم جدی دولت را برای بهبود شرایط اقتصادی کشور و رونق بخشیدن به کسب و کار بنگاه‌های اقتصادی را نشان می‌دهد. در شرایط کنونی بدون تردید یکی از چالش‌های مدیریت کلان کشور، چالش اعتماد به باورهای قلبی و رفتاری مدیران به ارزش‌های دینی و انقلابی از یک سو و اعتماد به دانش‌های توسعه‌ای و درک امور بین‌الملل و توان اجرایی برنامه‌های توسعه‌ای از سوی دیگر است.

وی راهکار اثربخش کاهش این چالش را حضور مدیران توانمند دانست و گفت: مدیرانی که واجد این ویژگی‌ها باشند موفق خواهند شد که خوشبختانه آقای رحمانی در حوزه اندیشه و باورها و رفتارهای ارزشی و انقلابی آزمون‌های خود را پس داده است و در حوزه‌های توسعه‌ای با رویکردهای داخلی و بین‌المللی صاحب نظر است. عملکرد گذشته ایشان از سطح قابل قبولی برخوردار است. کسانی که از آقای رحمانی شناخت کافی را دارند به خوبی می‌دانند که ایشان ویژگی‌های مورد نظر را دارد.

شهریاری با اشاره به رویکرد تعامل با دنیا در برنامه‌های رحمانی تصریح کرد: رویکرد تعامل با دنیا به عنوان یک استراتژی هدفمند مورد توجه ایشان بوده است. ارتباط موثر ایشان باعث دلگرمی فعالان صنعت و معدن خواهد شد.

او در ادامه اظهار کرد: خروج از بحران‌های ملی و منطقه‌ای و ورود به بازارهای جهانی دانش و تجربه و آگاهی در این بخش را طلب می‌کند که سلامت کاری ایشان و احاطه بر مسئولیت خطیر ایشان در طول دوران مسئولیت زبانزد بوده و مطمئنا تجارب ارزشمند ایشان قطعا سبب خواهد شد که این مجموعه بتواند گام‌های موثری در توسعه اقتصادی کشور بردارد و سبب حضور بیشتر در بازار بین‌المللی گردد. اهتمام بیشتر به بازار غیر نفتی باعث خروج از رکود و کسب بازارهای جدید موجبات تقویت صادرات غیر نفتی را فراهم خواهد کرد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: با ایجاد فضای مناسب کسب و کار و رشد سرمایه‌گذاری به بهبود وضعیت صنعت و معدن و گسترش بازارها می‌ انجامد. توجه به سرمایه‌گذاری خارجی برای تولید باکیفیت از اقدامات موثر ایشان است که در تداوم برنامه‌ها به آن اشاره شده است. خوشبختانه امروز سکان هدایت این وزارتخانه به شخصی سپرده می‌شود که هم در تولید و هم در تجارت تبحر دارد.

شهریاری در ادامه با اشاره به برنامه ارائه شده از سوی وزیر پیشنهادی صنعت بیان کرد: این برنامه بارقه امیدی را در دل بسیاری از تولید کنندگان و اصناف و تولید کنندگان ایجاد کرده است. ایشان گفتند که لیستی از طرح‌های غیر اقتصادی این حوزه را تهیه که ادامه آن به نفع آینده اقتصادی کشور نیست و ا اعتقاد دارند که وزارت صنعت، سیاست‌گذار است و نه بنگاه‌دار. از نام و نشان بخش خصوصی و بزرگ شدن آن نمی‌هراسند. توجه جدی به تولید ملی دارند.

وی در ادامه گفت: برای تعامل با نخبگان و فعالان اقتصادی برنامه‌ریزی لازم انجام شده است و از نظرات اندیشمندان بهره خواهم گرفت. نسبت به ایجاد کمیسیون‌های مشورتی با حضور ذی‌نفعان برای بخش‌های تولید و خدمات اقدام خواهند کرد. در جلسه‌ای که با فراکسیون زنان داشتم گفتند هدف دولت شایسته‌سالاری است و از بانوان شایسته استفاده خواهد شد. من از همکاران خواهش می‌کنم که رای بالایی به این همکار که ۱۴ سال ایشان را می‌شناسیم بدهند.مطلب کارنامه درخشان رحمانی نویدبخش روزهای خوب برای صنعت است/خروج از رکود و تقویت صادرات غیر برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *