رشد ۳۰ درصدی سود سهام عدالت در سال ۹۶/ وراث متوفیان باید چه میزان مالیات پرداخت کنند – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۵, ۱۳۹۷
احداث بلندترین برج کنترل دریایی و ساختمان مرجع دریایی کشور در بندر چابهار – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آبان ۲۵, ۱۳۹۷

صدور ۳۵۳پروانه غیرمتمرکز فرش دستبافت در آذربایجان شرقی – مجله خبری اقتصاد پیشرو


معاون بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن تجارت آذربایجان شرقی گفت: از ابتدای سال ۹۷ تا کنون ۳۵۳ فقره پروانه تولید غیر متمرکز فرش دستباف با مدیریت متمرکز صادر شده است .

به گزارش شاتا، غلامعلی راستی با اشاره به رشد قابل توجه صدور پروانه های تولید غیر متمرکز از ۳۹ فقره در ابتدای سال ۹۶ به ۳۵۳ فقره در پایان مهرماه سال جاری افزود: این افزایش با هدف پایدارسازی دارهای قالی و از آن مهمتر تثبیت اشتغال فعلی در این هنر صنعت است .

وی با اشاره به مزایای ایجاد کارگاه های قالیبافی غیر متمرکز اظهارداشت: در حال حاضر و با توجه به شرایط اقتصادی فعلی تکبافی فرش دستباف جوابگوی نیاز مشتری نیست و در عین حال قالیبافان به صورت انفرادی قادر به تامین هزینه‌های تولید نیستند .

وی اضافه کرد: با وجود کارگاه‌های غیر متمرکز با مدیریت متمرکز و سپردن تولید و تجارت فرش دستبافت به دست افراد ماهر و خبره می توان آینده مطمئن برای توسعه این هنر صنعت به ویژه در امر صادرات متصور بود .

غلامعلی راستی همچنین تامین مواد اولیه ، تدوین نقشه پر تقاضا و همچنین تأمین دستمزد عوامل انسانی را از دیگر مزایای ایجاد این قبیل کارگاه‌ها عنوان کرد .

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت معدن تجارت استان همچنین از صدور پروانه تولید فرش مجتمع و بزرگ کارگاهی به تعداد ۱۹ فقره خبر داد و گفت: وجود این تعداد مجتمع های قالی بافی نشان از اقبال و توجه تجار برای تأمین هدفمند بازار تقاضا حکایت دارد .مطلب صدور ۳۵۳پروانه غیرمتمرکز فرش دستبافت در آذربایجان شرقی برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *