بلوک ۷٫۲۶ درصدی سهام شرکت فولاد خوزستان در بورس عرضه می‌شود – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۱۷, ۱۳۹۷
اعلام طرح ها و پروژه های بندر آبادان به شرکت های سرمایه گذار اندونزی/ توسعه همکاری های بندری اندونزی و ایران – مجله خبری اقتصاد پیشرو
آذر ۲۰, ۱۳۹۷

افزایش ۷۰ درصدی صادرات خرما – مجله خبری اقتصاد پیشرو


مدیرکل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت در جلسه ای که به منظور بررسی مسائل ومشکلات مربوط به صادرات خرما در استان خوزستان وبا حضور فعالین این بخش برگزار شد اظهار کرد: صادرات خرما طی ۷ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه در سال قبل رشد ۷۰ درصدی داشته است.

به گزارش شاتا، بازاری با بیان این مطلب گفت: صادرات خرما طی ۷ ماهه سال جاری ۱۸۰ میلیون دلار و به وزن ۱۵۱ هزار تن بوده است که نسبت به مدت مشابه در سال قبل از نظر ارزشی ۷۰ درصد و از نظر وزنی ۳۵ درصد رشد داشته است.

مدیرکل هماهنگی صادرات محصولات کشاورزی سازمان توسعه تجارت افزود: در مجموع طی این مدت صادرات خشکبار حدود ۶۳۳ میلیون دلار بوده است

وی از برگزاری میز ملی صادرات خرما در استان بوشهر خبر داد و در ادامه تصریح کرد: چند مورد تصمیم گیری در رابطه با هدفگذاری صادرات خرما می بایست در نظر گرفته شود که امیدواریم این موارد با همکاری شعب در استانها برنامه ریزی و مطرح شود.

نظری رییس سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان خوزستان نیز در این جلسه بررفع مشکلات مربوطه به صادرکنندگان خرمای استان تاکید و تصریح کرد: استان خوزستان این پتانسیل را دارد تا بتواند با جذب خرمای سایر استانها فرآیند فرآوری ، شستشو و بسته بندی و صادرات را انجام دهد.

خضری رییس اتحادیه صادرکنندگان خشکبار شعبه استان خوزستان نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات مربوط به این بخش عنوان کرد: متاسفانه به دلیل عدم وجود زیرساختهای لازم و با وجود بیش از ۸۰ سال سابقه در زمینه محصول خرما هنوز بیشتر واحدهای تولیدی ما به صورت سنتی عمل کرده که به همین دلیل دچار مشکلات عدیده ای است.مطلب افزایش ۷۰ درصدی صادرات خرما برای اولین بار در اینجا منتشر شده.

amir
amir
طراح و برنامه نویس وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *