لوگو سایت

زمان آغاز واکسیناسیون عمومی با واکسن ایرانی کوبایی در کشور


به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، عضو هیئت علمی انستیتو پاستور ایران گفت: در فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن کرونا تولید مشترک ایران و کوبا ۲۴ هزار داوطلب واکسن دریافت می‌کنند و در صورت اثبات اثربخشی می‌توان امور واکسیناسیون عمومی را در تابستان سال جاری دنبال کرد.

احسان مصطفوی اظهار داشت: امروز توفیق داشتیم مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن تولید مشترک ایران کوبا را در شهر بن داشته باشیم، مراحل این واکسن در انیستیتو پاستور دنبال شده و امیدوارم با مثبت بودن نتایج این کارآزمایی تولید واکسن را کشور داشته باشیم.

وی افزود: هدف‌گذاری شده در ۸ شهر کشور شامل بندرعباس، همدان، یزد، زنجان، کرمان و اصفهان، بابل و ساری در این مرحله این واکسن در مجموع به ۲۴ هزار داوطلب تزریق شود. 

عضو تیم تحقیقاتی کارآزمایی بالینی فاز سوم واکسن کرونا تولید مشترک ایران و کوبا گفت: در حال حاضر به ۴ هزار داوطلب این واکسن تزریق شده و روند تزریق سایر داوطلبان ادامه خواهد داشت.

وی ادامه داد: از ۸ شهری که وارد مطالعه شدند به داوطلبان ۶ شهر ۲۸ روز پس از دریافت دوز اول واکسن، دوز دوم هم تزریق خواهد شد اما در ۲ شهر زنجان و یزد علاوه بر دریافت دوز دوم، یک دوز یادآور در روز ۵۶ تزریق نیز دریافت خواهند کرد.

مصطفوی گفت: هدفگذاری از کارآزمایی مرحله سوم، دریافت مجوز برای واکسیناسیون عمومی است، امیدواریم پس از اتمام این مرحله و انجام مطالعات و اثبات اثربخشی این واکسن، در تیر و یا مردادماه بتوانیم امور مرتبط با واکسیناسیون عمومی را آغاز کنیم.منبع خبر

نظر

  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه